Tornagyőztes Sztojan Ivkovics Eb-selejtezőre készülő együttese

2007.08.05. 20:58
A szombathelyi Pannon-kupát Sztojan Ivkovics szövetségi kapitány együttese nyerte, miután a torna fináléjában hat ponttal verte az észt válogatottat. A hatpontos különbség már a nagyszünetre kialakult, az izgalmas hajrát aztán a mieink bírták jobban erővel és koncentrációval.
Az önbizalomnak aligha tesz rosszat egy ilyen tornagyőzelem
Meggyesi Bálint

A 13. Pannon-kupa döntője előtt a magyar válogatottat irányító szakember úgy döntött, a találkozót, lesz ami lesz alapon, feláldozza a csapatkeresés, illetve a rutinszerzés oltárán.

Ennek szellemében azoknak a kiválasztottjainak kívánt több lehetőséget adni a bizonyításra, akik többnyire a kezdőemberek cseréi, de adott esetben, éles meccseken akár fontos szerep és percek várhatnak rájuk is. A „második sor” azonban élve a lehetőséggel megmutatta: azért nem kell ilyenkor lemondani az eredményességről sem.

Kiegyenlítetten kezdődött a találkozó, de a vendég észteké volt az első jobb periódus, minek köszönhetően a vezetést is megszerezték.

A magyar gárda négypontos (6-10) hátrányban ébredt és zsinórban szerzett öt pontjával át is vette a vezetést a negyed közepére.

Ezután ismét az észteké volt a kezdeményezése, de becsülettel mentünk utánunk, minek eredményeképpen az első negyedet minimális előnnyel zártuk.

A második negyedben a védekezésünk összeszedettebb volt, mint a kezdésnél, de a nagy változás támadójátékunkban történt. Bátran vállaltuk a gyors támadásokat és befejezéseket, sok volt az egyéni akció, betörés, ennek köszönhetően a büntető.

A nagyszünetre így hatpontosra nőtt az előnyünk, amely a mérkőzés végeredményét ismerve tulajdonképpen döntőnek is tekinthető.

A harmadik negyedben az észtek feljöttek ránk többször is, de szerencsére fáradni látszó csapatunk tartani tudta előnyét. Kevesebb volt a lendület, kihagyott a figyelem, elsősorban a palánkról lepattanó labdáknál figyelhettük meg, ellenfelünk mennyivel gyorsabban reagált.

A negyedik felvonásban öt perc játék után hat pont esett(!), ekkorra már mindkét csapat elkészült erejével. A mieinket inkább a szíve, míg a nálunknál jobb fizikummal rendelkező ellenfelünket az utolsó utáni erőtartalékjai vitték előre.

A találkozó utolsó percre izgalmasra, sikerült, több időkéréssel tarkítva, de hiába volt a mérkőzésből hátra 22 másodperc és csökkentették az észtek kétpontosra a hátrányukat, a mieink a taktikai faultok után megítélt büntetőket biztos kézzel értékesítették, így végül nyerték a mérkőzést és a tornát, amely azért egy jó előjellel több a selejtezők előtt.

SZOMBATHELY, PANNON-KUPA, DÖNTŐ:

Magyarország – Észtország 81-75 (15-14, 24-19, 25-25, 17-17)
Szombathely, Savaria Aréna, 1200 néző, V: Papp P., Benczur, Tóth K. (magyarok)
MAGYARORSZÁG: SIMON B., 24/3, NÉMETH I., 13/3, Kámán, Horváth Z. 6, Czigler 8. Cs: BENCZE 10, Wittmann 9/3, Ferencz, HENDLEIN 11/3
ÉSZTORSZÁG: Kriisa, Tein, Arbet, 7/3, KANGUR 12/3, MÜÜRSEPP 12/3. Cs: Talts 3/3, Allingu 2, Tanel Sokk 5/3, KULLAMÄE 22/15, Kikerpill, Viiask 6
Az eredmény alakulása: 6. p.: 6-10. 19. p.: 38-30. 23. p.: 41-40. 27. p.: 54-47. 29. p.: 56-55. 36. p.: 68-62. 38. p.: 70-70.
Kipontozódott: Bencze (30. p.), Kangur (38. p.)
Észtország-Szlovákia 71-59