Magabiztosan nyertek a fehérváriak

2007.01.09. 20:05
Magabiztosan, tizenhat pont különbséggel, 84-68-ra nyert az Albacomp a PVSK ellen a férfi kosárlabda-bajnokság 12. fordulójában. Fodor Péter együttesében több jó teljesítmény is volt, míg a vendégcsapatban néhány kulcsember tudása alatt nyújtott.
George Banks a második negyedtől kezdte a pontgyártást
Jól kezdődött a mérkőzés, Marciulionis nyitotta meg a kosarak sorát. A hazaiak három perc játék után öt ponttal vezettek, de – elsősorban Lapov kosarainak köszönhetően – a pécsiek nem szakadtak le tőlük. Az első negyed végén 19-19-es döntetlennel vonultak le a csapatok.

A második negyedben az első másfél percben nem született találat, de az első tíz percben pontképtelen Banks hármasával átvette a vezetést a hazai csapat. A pécsiek időt kértek, Völgyi Péter edző csapatától több kommunikációt kért a pályán belül.

Banks utána büntetőből is eredményes volt, de nem tudott jelentős előnyt szerezni az Albacomp, mivel Dénes hármasa után újra egy volt csak az előny. A fehérváriak egyik amerikaija viszont újra eredményes volt, a második negyedben az első három percben csak ő szerzett pontot Fodor Péter együttesében.

A negyed felénél magabiztos, kilenc pontos előnyt szerzett az Albacomp, sőt, nem sokkal utána Kámán Tamás hármasával már tizenkét pont volt a különbség. Lakatos hármasával és Dénes duplájával azonban visszakapaszkodott hét pontra a vendégegyüttes. Fodor Péter erre időt kért, hogy rendezze a sorokat.

Félidőre 41-33-as Albacomp-vezetéssel vonultak a csapatok. A hazaiak 50 százalékkal, a vendégek 45-tel dobtak az első félidőben, viszont az Albacomp jóval több lepattanót gyűjtött.

A harmadik negyedben az első három percben mindössze egy kosár született, azt a vendégek egyik jól teljesítő játékosa, Simon Balázs érte el. Lapovnak nem nagyon ment a játék, sőt, az egyik játékvezetői ítéletet követően nagyon keményen reklamált, edzője jobbnak is látta lehozni.

Banks remeklésével folytatódott a negyed, az amerikai nemcsak kosaraival, hanem szép szereléseivel is felhívta magára a figyelmet, közel öt perc elteltével tizenkét pont volt a hazai előny, sőt, Bencze találata után már 51-38 volt az állás.

Tizenöt pont is volt már az előnye a székesfehérváriaknak, de a harmadik negyed végén kiengedtek egy kissé, a pécsiek nyolcra csökkentették a különbséget. Fodor Péter időt kért, hatott is a fejmosás a hazaiakra, ugyanis 62-49-es eredménnyel fordultak az utolsó negyedre.

Az utolsó felvonásban az első két percben nem szerzett pontot az Albacomp, ám utána Marciulionis egy duplával és egy büntetővel megtörte a jeget.

A székesfehérváriak a negyedik negyedben is megtartották előnyüket, és magabiztosan nyerték a mérkőzést.

12. FORDULÓ

ALBACOMP - PVSK-EXPO CENTER PÉCS 84-68 (19-19, 22-14, 21-16, 22-19.)
Albacomp: Marciulionis 10, LOWE 13, Horváth Á. 10/6, BANKS 20/9, BENCZE 16. CSERE: Pojbics, KÁMÁN 15/6, Góbi. Edző: Fodor Péter
Pécs: SIMON B. 13, ALEKSZICS 11, Dénes 12/6, Tóth N. 4, Lapov 13/3. Csere: Wittmann 8/6, Likár 4, Lakatos 3/3, Kecskés. Edző: Völgyi Péter
Az eredmény alakulása. 3. p.: 2–4. 4. p.: 9–4. 9. p.: 17–17. 13. p.: 23–22. 15. p.: 30–22. 17. p.: 36–24. 19. p.: 37–31. 24. p.: 41–35. 25. p.: 47–35. 29. p.: 57–42. 30. p.: 57–49. 34. p.: 67–59. 37. p.: 76–60

12. FORDULÓ

MARSO-CARMO SUZUKI NYKK - SOPRONI sÖRDÖGÖK 89–87 (18–19, 23–22, 26–16, 22–30)
Nyíregyháza, 1200 néző. V: Kóthay, Bognár, Pozsonyi
NYÍREGYHÁZA: SAVIC 25/3, Laszlo 17, Bódi 7/3, SITKU 15/6, Scott 14/3. Cs: Gráczer 7/3, Simon N., Trepák 4, Tóth G. Edző: Horváth Imre
SOPRON: Strnad 13/6, CARBERRY 34/3, Mandic 12/9, Boldizsár, KRSZTANOVICS 21. Cs: Vesztergom, Palotai P. 2, Körtélyesi, Henrik 5/3. Edző: Sterbenz László
Az eredmény alakulása. 2. p.: 7–2. 8. p.: 15–17. 14. p.: 24–28. 17. p.: 33–38. 20. p.: 41–38. 24. p.: 53–45. 25. p.: 60–47. 29. p.: 62–56. 34. p.: 73–65. 38. p.: 78–77. 39. p.: 84–81. 40. p.: 88–84
Kipontozódott: Körtélyesi (40. p.), Boldizsár (40. p.)