Kerékpár: három magyar az ötnapos Alpesi körverseny mezőnyében

K. G.K. G.
2022.04.18. 16:17
Valter Attila az Alpokban hangol a Giróra (Fotó: Getty Images)
A francia Geoffrey Bouchard nyerte meg az ötnapos Alpesi kerékpáros-körverseny első szakaszát. Az Olaszországban és Ausztriában zajló viadal mezőnyében három magyar szerepel, Valter Attila, Fetter Erik és Dina Márton.

Az észak-olaszországi Clesből startoló és a Dolomitok festői vonulatai között 1500 méteren fekvő falucskába, San Martino di Castrozzába befutó 160 km-es nyitó etap rögtön egy második és egy harmadik kategóriás hegyet is magába foglalt, Valter Attila remek versenyzéssel végül a 17. helyen ért célba.

Kometás honfitársai közül Fetter Erik félperces lemaradással a 42., Dina Márton 9:48-as hátránnyal a 79. pozícióban zárt.

45. ALPESI KÖRVERSENY
1. szakasz (Cles–San Martino di Castrozza, 160.9 km):
1. Geoffrey Bouchard (francia, AG2R Citroën) 4:12:22, 2. Bilbao (spanyol, Bahrain-Victorious) 5 mp h., 3. Bardet (francia, DSM) 5 mp h., ...17. Valter Attila (Groupama-FDJ) 5 mp h., ...42. Fetter Erik (Eolo-Kometa) 29 mp h., ...79. Dina Márton (Eolo-Kometa) 9:48 p h.