Maratoni kajak-kenu ob: Boros megvédte címét párosban

2023.05.27. 12:24
Boros Adriánék nyerték a párost (Fotó: kajak-kenu Győr)
Boros Adrián megvédte a címét a férfi kajakosoknál, ezen kívül azonban új győzteseket avattak párosban a Győrben rendezett maratoni kajak-kenu országos bajnokság második, szombati napján.

A tavaly még másik versenyzőtárssal első Boros ezúttal Kolozsvári Brúnóval diadalmaskodott, a nőknél viszont utóbbi sportoló édesanyja, a 20-szoros világbajnok Csay Renáta – Czéllai-Vörös Zsófiával – címvédőként lemaradt a dobogóról és negyedik lett. Ebben a számban a Kiszli Vanda, Csikós Zsóka kettős szerezte meg az első helyet, Kiszli így duplázott, miután pénteken egyesben is nyert.

A férfi kenusok között Simon Sebestyén és Uhrin Dávid párosa volt a leggyorsabb.

A hétvégi verseny – amelyet a szövetség korábbi alelnökéről, a győri egyesület volt elnökéről, a 2019-ben elhunyt Kadler Gusztávról neveztek el – a júliusi, horvátországi Európa-bajnokság válogatója is volt egyben. A kontinensviadalon azok az egységek indulhatnak, amelyek az ob-n az első két helyen végeztek.