Szlovák jégkorongliga: a DVTK megint legyőzte az éllovast

2020.12.22. 20:36
A DVTK Jegesmedvék megint legyőzte az éllovast (Fotó: Ádám János/Észak-Magyarország, archív)
A szlovák élvonalbeli jégkorongliga (Tipos Extraliga) keddi játéknapján a DVTK Jegesmedvék idegenben 4–2-re legyőzte a HK Popradot – ez azt jelenti, hogy a miskolci csapat négy nap alatt másodszor nyert a listavezető poprádi együttes otthonában.

Folytatja mini feltámadását a DVTK Jegesmedvék, amely november végétől december közepéig sorozatban hétszer veszített a szlovák élvonalbeli Tipos Extraligában, azóta viszont háromból kétszer nyert, és mindkétszer a listavezető Poprádnál!

Persze közben a rivális kisebb válságot él át, hiszen immár negyedszer veszített egymás után, amilyen kudarcszériával nem találkozott február-március óta, ám e sikertelenség relatív, hiszen a bajnoki vereségek közé befért a szlovák Szuperkupa megnyerése… Viszont a lényeg, hogy a Miskolc fellendülőben, amit nemcsak az eredmény jelez – habár nyilván ez a legfontosabb –, hanem játékban is látszik az előrelépés Ugyan a Poprad szerezte meg a vezetést, ám csak emberelőnyből, ráadásul a Miskolc lepipálta ellenfelét a fórok terén is, amúgy pedig szépen, rendezetten, hideg fejjel hokizott a hatvan perc során.

Egyenlíteni, mondjuk, egyenlő létszámnál egyenlített Magosi Bálint, miután Rokaly Szilárdtól kapott forintos passzt az alapvonal mögül, aki az utolsó harmadra fordulva maga váltott gólra egy fórt. Ebből pedig nem tanult a házigazda, mert a találattal egy időben újabb kiállítást is összeszedett, amiből meg az ismét védőnek beírt Vas János talált be, és a kétgólos előnyét ügyesen menedzselte a csapat. Persze az éllovas a finisben még szépített, sőt, Mike Dalhuisen már azt hitte, kisvártatva egyenlítettek is, ám pont ő ácsorgott kislesen, úgyhogy maradt a vendégvezetés.

A legvégén a meccs embere, Rokaly és Szirányi Bence még egy kontrára is elszeleltek, úgyhogy 2–4 lett a vége. Ez pedig semmivel sem kevesebb a megérdemeltnél, úgyhogy karácsony után lehet tovább zárkózni a középmezőnyre.

SZLOVÁK JÉGKORONGLIGA
ALAPSZAKASZ
HK POPRAD
(szlovák)DVTK JEGESMEDVÉK 2–4 (1–0, 0–1, 1–3)
Poprád, zárt kapuk mögött. Vezette:
Zák, Hronsky, J. Konc, D. Konc (szlovákok)
POPRAD:Vosvrda – Drgon, Brejcák – Hudec, Dalhuisen(1)– Ulrych, Erving – Cesánek, Hajnik – HASCÁK1 (1),SKOKAN(1),Vandas – SVITANA1 (1),Zagrapan, Handlovsky – Tavi, Preisinger, Livingston – Matús Palocko, Bjaloncík, Matej Palocko. Edző:Peter Mikula
DVTK:ADORJÁN – WEHRS(1),SZIRÁNYI B.1– Vas J.1,Vojtkó – Rauhauser, Láda B.
JORDAN(2),Flick(1),Egle(1)– ROKALY SZ.1 (2),Galanisz(1),Magosi B.1– Csányi(1),Lövei, Révész – Ritó, Miskolczi, Mattyasovszky. Edző:Dave Allison
Kapura lövések:27–17
Kiállítások:10, ill. 14 perc
Dave Allison: –
Az első harmad kiegyenlített volt, de a másodiktól szintet léptünk a játék minden elemében. A srácok minden elismerést megérdemelnek, mert sikeréhesek voltak, és nagy dolognak tartom, hogy az elmúlt három meccsünkön hét teljesen megérdemelt pontot tudtunk szerezni idegenben.