Szlovák jégkorongliga: kétgólos előnyről kapott ki a DVTK

2021.01.03. 20:01
A kassaiak három gólt szereztek az utolsó harmadban, így 5–4-re nyertek Miskolcon (Fotó: Ádám János/Észak-Magyarország)
A szlovák élvonalbeli jégkorongliga (Tipos Extraliga) vasárnapi játéknapján a Kosice 5–4-re nyert a DVTK Jegesmedvék otthonában.

Pont olyan volt a DVTK Kassa elleni bajnokija, mint a miskolci Extraliga-csapat eddigi idénye: hektikus és hullámvölgyekkel teli.

Ez önmagában még a kisebb probléma lenne, a nagyobb, hogy a vége magyar szempontból megint fájó vereség lett. A gyors vezetés után 2–1-re elvesztett nyitó harmadot követően a középsőben hiába lőttek hármat a borsodiak (4–2), a záró húsz percet megint sikerült úgy elrontaniuk, hogy végül még pont sem termett nekik: ezúttal a kassaiak találtak be háromszor, válasz nélkül, így a szezonban négyből negyedszer is a szlovák rivális örülhetett.

SZLOVÁK JÉGKORONGLIGA
ALAPSZAKASZ
DVTK JEGESMEDVÉK
–HC KOSICE (szlovákiai) 4–5 (1–2, 3–0, 0–3)
Miskolc, zárt kapuk mögött. Vezette:T. Orolin, Snásel, M. Orolin, Stanzel (szlovákok)
DVTK:Adorján A. – Wehrs, Szirányi B. – Rauhauser, Kiss D.(1)– Murphy, Vojtkó – Láda B. – Flick1,Vas J., Egle – ROKAY SZ.1 (1),OSTERBERG1 (1),Anderson – Csányi, Galanisz1,MAGOSI B.(2)– Ritó, Lövei, Miskolczi – Révész. Edző.Dave Allison
KOSICE:Sedlácek (Reicicky) – PAVLIN1,BARÁNEK1 (1)– Nemcík, Ruzicka – T. Slovak, Deyl – Novota, Krasnican – Pospisil, MICHAL CHOVAN1 (1),Demek – Mily, Mráz, Klhűfek1– Bellus1,VRÁBEL(1),Jokel(1)– Havrila, Fric. Edző:Jan Stastny
Kiállítások:8 perc, ill. 10 perc
Kapura lövések:27–37
MESTERMÉELG
Dave Allison:– A második harmadtól úgy játszottunk, ahogy idegenben szoktunk: harcoltunk a korongért és megnyertük a párharcokat. A harmadik harmadra a Kassa úgy jött ki, hogy a játék minden elemében jobb akar lenni, és ezt sikerült is elérnie: 4–2 után nekünk építkeznünk kellett volna az előnyünkre, és nem változtatni... Mégis visszahúzódtunk, és a kassai kemény legények nagyon ránk jöttek. A tanulság, ha jó eredményt akarunk elérni, akkor le kell zárnunk a csatát!
Jan Stastny:– Volt emberelőnyös gól, kapuscsere, és -lehozatal, sok minden más. Örülök, hogy ezt a változatos mérkőzést megnyertük, annak pedig külön, hogy ilyen reakciót adtunk a kétgólos hátrányra.