Szlovák jégkorongliga: a DVTK hosszabbításban kapott ki

K. G.K. G.
2020.11.01. 20:57
Ostrom alatt a DVTK kapuja (Fotó: Kozma István/Észak-Magyarország)
A DVTK Jegesmedvék kétszer is vezetett, ám végül hosszabbításban alulmaradt vendégével, a Nagymihállyal szemben a szlovák jégkorongliga vasárnapi játéknapján – írja az MTI.

Folytatódik a DVTK Jegesmedvék pechszériája: a miskolci Extraliga-együttes hétvégén két nap alatt két újabb vereséget gyűjtött be – úgy, hogy ehhez csak egyszer kellett jégre lépnie.

Az ellentét feloldása, hogy a szlovák liga szombaton 5–0-s megállapított végeredménnyel hivatalosan is a Nové Zámkynak adta a két együttes múlt vasárnap elmaradt bajnokiját. Emlékezhetünk, a miskolciak jelezték, hogy vírusfertőzöttjeik és sérültjeik miatt nincs meg a kellő létszám, így nem tudnak elutazni Érsekújvárra, ám a szlovákokat ez nem hatotta meg, a halasztási kérelmet elutasították, most pedig a zöld asztalnál is helyben hagyták a döntést (ami ellen a DVTK felháborodottan tiltakozott, egyelőre sikertelenül).

Egyheti kényszerpihenő után aztán vasárnap végre már visszatérőkkel, a véglegeshez közelítő csapattal tudták fogadni hazai jégen a Dukla Michalovcét, kétszer is magukhoz ragadták a vezetést, a vége mégis vereség lett: a nagymihályiak a záró harmadban egyenlítettek, majd a túlórában a pluszpontot is elhozták, így a tabella élére ugrottak, a Jegesmedvék ellenben hat meccs után nyeretlenül, három ponttal a 10. helyen áll – remélhetőleg most már elindul felfelé.

DVTK JEGESMEDVÉK–DUKLA INGEMA MICHALOVCE (szlovák) 2–3 (1–0, 1–1, 0–1, 0–1) – hosszabbítás után
Miskolc, 595
néző. V: Goga, Fridrich, Bogdan, Vysny (szlovákok)
DVTK: KISS B.
Wehrs, SZIRÁNYI B. (1) – Wolff, Kiss D. – Gőz, Vojtko – Láda B.
Flick, Vas J. (1), Egle – OSTERBERG 1, Galanisz (1), Magosi B. – Rokaly Sz., Miskolczi, CSÁNYI 1 – Lövei, Révész
Edző: Dave Allison
MICHALOVCE: TOMEK
Southorn (1), Louis – VENTELA 1, Mihálik – Zelenák, Tavoda – Bdzoch, Zekucia
TAKÁC 1 (1), Lalancette (1), Regenda – Korhonen, Hickmott, Bartánus – Maslonka, Galambos, Török – Chalupa, Cesík, RAGAN 1
Edző: Miroslav Chudy
Kiállítások: 12, ill. 8 perc
Kapura lövések: 31–29
Dave Allison:
– A szurkolóknak bizonyára élvezetes meccs volt. A srácok megtették, amit kértem tőlük, egyre jobb állapotban vannak, kapusunk, Kiss Bence nagyszerű teljesítményt nyújtott, és a mezőnyben is volt néhány jó egyéni teljesítmény. Sajnálom, hogy nem sikerült megszereznünk első győzelmünket, de nem vagyok csalódott. Az elkövetkezendő napokban lesznek még visszatérőink, így még jobb játékra leszünk képesek.
Miroslav Chudy: – Jó volt újra jégkoronghangulatban küzdeni. A meccs elején voltak gondjaink, de a második harmadtól kezdve összeszedettebben játszottunk. Mindkét csapat megérdemelte, hogy pontot és pontokat kapjon.