Szlovák hokiliga: a Dukla Trencín négy góllal verte a DVTK-t

K. G.K. G.
2021.02.19. 20:46
Trencsényben kapott ki a Jegesmedvék (Fotó: dvtk.eu)
Újabb vereséget szenvedett a szlovák bázisú jégkorongligában a DVTK Jegesmedvék. A magyar együttes ezúttal a tabella 7. helyén álló HK Dukla Trencínnel szemben maradt alul. A miskolciak két nap múlva Nitrával meccselnek.

A hokiálmoskönyvek szerint nem túl jó ómen, ha egy csapat úgy nyit az első harmadban, hogy emberelőnybe kerülése után tíz másodperccel azonnal kap egy gólt a vezetés megszerzése helyett – s noha ez még természetesen nem jelent törvényszerű vereséget, a DVTK-nak Trencsénben ismét kiütközött idénybeli Achilles-sarka, ami történetesen a góllövés. Pontosabban annak hiánya: a hatvan perc alatt a 25 miskolci lövésből csupán Jack Walker tudott betalálni egyetlenegyszer, ugyanez a mérleg a hazai oldalon 31-ből öt találat, a végeredmény így nem is lehetett más, mint egyértelmű szlovák siker.

Ráadásul a Majoross Gergely kormányozta, s egyebekben is ezer szállal magyar kötődésű Nové Zámky egy remek utolsó harmaddal kitömte a Banská Bystricát, aminek alapesetben még tudnánk is örülni, viszont tudván, hogy az érsekújváriak a DVTK közvetlen riválisai a még éppen középdöntőt érő 10. helyért folyó harcban, s előnyük így már tisztán kilenc pont, nem lehet teljesen őszinte a mosolyunk...

JÉGKORONG
SZLOVÁK LIGA, ALAPSZAKASZ

HK DUKLA TRENCÍN (szlovák)DVTK JEGESMEDVÉK 5–1 (1–0, 2–1, 2–0)
Trencsén, zárt kapuk mögött. V:
M. Novák, Fridrich, Ordzovensky, Stanzel (szlovákok)
TRENCÍN:
KARJALAINEN
Ackered 1, LEMCKE (2) – Starosta, E. Svec – Jalasvaara, T. Bokros – Krajc 1, Rajnoha
Hecl, Paukovcek, SOJCÍK 1 – OKULIAR 1 (1), Reddick, Berisha (2) – Kettunen, Rehus (1), Chromiak – Sádecky 1, J. Svec (1) Kukucka
Edző:
Ján Pardavy
DVTK:
Kiss B.
Hadobás, Fredriksson – Szirányi B., Kiss D. – Gőz, Láda B. – Vojtkó
Rokaly Sz., Vas J., Anderson – WALKER 1, Rundqvist, Osterberg – Csányi, Galanisz, Magosi B. – Ritó, Lövei, Galajda
Edző:
Tokaji Viktor
Kiállítások:
10, ill. 10 perc
Kapura lövések:
31–25
Tokaji Viktor: – A kezdéssel nagy gond nem volt, de megint olyan hibát követtünk el, amivel nagy előnyhöz juttattuk az ellenfelet, pedig erre nem szolgált rá. Hasonló hibából volt még kettő-három, ami egyszerűen nem megengedhető egy ilyen erős ellenfél otthonában. Nem játszottunk rosszul, voltak helyzeteink, de ezekkel nem tudtunk élni, a befejezéseknél sokkal jobban kell koncentrálunk. A célunk az volt, hogy legalább egy pontot hazavigyünk, ez nem sikerült. A Liptovsky Mikulás elleni győzelem után talán azt hittük, az a teljesítmény elég lesz, erre megkaptuk ezt a pofont, még jókor –talán ébresztő lehet a vasárnapi, Nitra elleni meccsünk előtt, ahol playoff-üzemmódban kell játszanunk.

További eredmények: N. Zámky (edző: Majoross Gergely)–B. Bystrica 7–3, L. Mikulas–Detva 2–9, Zvolen–Kosice 2–3