Osztrák hokiliga: hosszabbításos sikerrel megy pihenőre a Fehérvár

SZŰCS ANDRÁSSZŰCS ANDRÁS
2021.01.17. 20:01
Hargrove (7) nagy góllal szerzett vezetést a Fehérvárnak (Fotó: Fehérvár AV19/Soós Attila)
Elpazarolva egy pontot, de azért nyert a Hydro Fehérvár AV19 a Tiwag Innsbruck ellen, és 3–2-es hosszabbításos sikerével halad a ligaelső Bolzano mögött. Mostantól viszont a mieink pihenni fognak, legközelebb csak január 29-én játszanak, mit ad isten, a Bolzano ellen.

Kicsit több mint 19 hét alatt ledarálni 40 meccset, az erőltetett menet, főleg, hogy a folyó ICEHL-idénynek nemcsak a kezdetét késleltette a koronavírus-járvány, hanem a novemberi eleji válogatott-szünetig halasztgatni is kellett bajnokikat, azóta meg nyilván pótolni őket. Tehát a zsúfoltnál is zsúfoltabb a hivatalosan szeptember 25-től február 7-ig tartó alapszakasz, amelyben továbbra is a liga magyar klubja, a Hydro Fehérvár AV19 jár az élen – mérkőzésszámban feltétlenül, és olykor a helyezést tekintve is –, ám lassan felzárkóznak a többiek.

Így adódott például, hogy a most vasárnapra rendelt ellenfél, az Innsbruck idefelé jövet szombaton Bécsben is lenyomott hatvanöt játékpercet, hiszen a szétlövésben veszített a Capitalsnél, ami után a legkevésbé sem vágyhatott arra, hogy másnap ismét jégre lépjen. Főleg úgy nem, hogy utolérte a Fehérváron egészen az újévig pusztító sportátok, hogy az istenért sem jött ki a négy teljes sor: most a tiroliak a tizenegy csatár mellé öt hátvédet tudtak beírni, ami nem jelentett sok jót a pénteken ugyan veszítő, de azóta pihenő, és a mezőny leggólerősebbjének számító Alba Volán ellen.

Mindezek után persze a vendégek kezdtek élénkebben – talán pörgésben maradtak a lábaik előző napról –, többet támadtak, többet lőttek. A pontosabbnak viszont a mieink tűntek, az amerikai Colton Hargrove például úgy lőtte ki a jobb felsőt a kapus válla felett, hogy a korongon túl ott semmi sem fért volna már el (1–0). Ez a hatékonyság amúgy is jellemzője a csapatnak, hiszen a forduló előtti 12 százalékos mutatójával a legjobbnak számított e vonatkozásban – ugyanakkor az Innsbruck a 11 százalékával a második legjobbnak, úgyhogy aligha kelthetett meglepetést, hogy a „félidő” előtt egyenlített (1–1). Ez ki is járt, hiszen minden harmadban többet próbálkozott, az első gólja ráadásul klasszikus hokis, egyben fórból elért találat volt: Carl Porseland távolijába Kevin Tansey mintaszerűen piszkált bele a kapuelőtérben. Azt is jóvá kell írnunk, hogy az állomány szűkösségére tekintet nélkül áldozta fel magát a rivális bármely tagja, a védő Jan Lattner például korcsolyázásképtelenre blokkolta magát, úgy segítette le az egyik vonalbíró. Azonban a Fehérvár sem lazsált, és amikor a negyedik csatársor letámadása nyomán két ember is takarta a kilátást René Swette elől, Tim Campbell piszok nagy gólt lőtt a világ végéről, visszavéve a vezetést (2–1) – és akkor reméltük, megszerezve a győzelmet.

Ám hátravolt még tíz másodperc, amikor az Innsbruck a kései emberelőnye plusz levitt kapusa miatt relatív kettős fórban támadott, és be is kalimpálta az egyenlítő találatot (2–2)...

Az elpazarolt rendes játékidő bizonyítéka, hogy egymásután teremtette helyzeteit a Volán, amelyet végül a csapatkapitánya, Hári János húzott át a célvonalon (3–2), úgyhogy a listavezető Bolzano előnye most éppenséggel egy pont.

Viszont olyasmi következik, ami szöges ellentétben áll az évad eddigi részével: 11 napig pihen a Fehérvár, ugyanis legközelebb január 29-én játszik, hogyhogynem a Bolzano ellen. Az nyilván a többiek produkciójának a függvénye, hogy az csúcsrangadó lesz-e még, vagy „csak” rangadó, hiszen az élmezőny kétszer-háromszor is fellép addig. Ugyanakkor könnyen meglehet, hogy addigra játék nélkül is a középszakasz felsőházába, egyszersmind a rájátszásba jut a magyar csapat, következésképp nem lesz érdektelen ez a tétlen időszak sem.

KORNAKKER
STIPSICZ (1), T. CAMPBELL 1 – Szabó B., Caruso – Geiger, Horváth M.
HARGROVE 1, HÁRI J. 1 (1), Kuralt – Erdély Cs., Bartalis I., Petan – Mihály Ákos, Kähkönen, Szita – Kovács Alex, LAHTI (1), SÁRPÁTKI (1). Edző: Antti Karhula
INNSBRUCK:
Swette
LATTNER (1), PORSELAND (1) – Wetzelsberger, Tansey 1 – Bär
CIAMPINI 1, Christoffer, Jennes – HERR (1), GIRARD, Kromp – Sideroff, Winkler (1), Gerlach – Mader, Paulweber
Edző:
Mitch O'Keefe
Kapura lövések: 15–33
Kiállítások:
10, ill. 4 perc
Antti Karhula:
– Kemény meccs volt, az Innsbruck nagyon megizzasztott minket. A második harmadban eldönthettük volna, csak nem használtuk ki a helyzeteinket, ami az egész hétvége témája: kicsit szenvedünk a góllövéssel, ami persze egy teljes idény során azért elő-előfordul. Nem csattanok ki az örömtől, hogy ezúttal sem szereztünk három pontot, de a győzelemnek örülök
Mitch O'Keefe:
– A meccs nagy részében fölényben játszottunk, jól támadtunk le, viszont a Fehérvár ügyesen lassította a játékot a semleges harmadban és a kapusa is remekelt. A rendes játékidő végén mi akartunk jobban, és idegenben egy pont sem rossz, még ha nyilván győzni is szerettünk volna.

11. Linz 33 6 1 2 24 63–111 –48 22

További vasárnapi eredmények: Klagenfurt (osztrák)–Bolzano (olasz) 1–0 – h. u., Linz (osztrák)–Graz (osztrák) 1–2 – h. u., Salzburg (osztrák)–Villach (osztrák) 2–3 – h. u.