Osztrák hokiliga: a hajrában gyűrte le a Fehérvár a ligaújoncot

P. SZ.P. SZ.
2022.12.02. 21:44
Csak az utolsó percekben vette be a Fehérvár a Vorarlberg kapuját, de akkor háromszor is (Fotó: Hydro Fehérvár AV19)
Hiába ostromolta az egészen meccsen szüntelenül a ligaújonc Pioneers Vorarlberg kapuját a Hydro Fehérvár AV19, az első gólig egészen az 57. perc végéig várni kellett. Végül 3–0-ra nyert a Volán az osztrák ligában.

AHydro Fehérvár AV19az évadban ugyan nagyon stabilan védekezik (ezúttal is így tett), de a támadójátéka egyelőre döcög, a gólok csak nem akarnak érkezni, még akkor sem, ha a Pioneers Vorarlberg ellen például minden egyes harmadban legalább kétszer annyi kapura lövéssel próbálkozott, mint az osztrák klub.

Mivel a ligaújonc a tabella utolsó helyén áll, sokáig nem kell gondolkozni, melyik félnek volt hízelgő, hogy a harmadik harmadban is 0–0 szerepelt az eredményjelzőn, természetesen a fehérváriakat is frusztrálta, csak nem sikerül gólt lőni, egészen addig, amíg három perccel a vége előtt Anze Kuralt előtt el nem aludt a védő, a szlovén lecsapott az érkező keresztpasszra, és egy az egy ellen megverte Alex Caffit. S ha már rájöttek a gólszerzés trükkjére, Brett Findlay is ütött egyet, Kuralt üreskapura duplázott, így a végeredmény egyszerűbb meccset sugall, mint amilyen valójában zajlott.

HYDRO FEHÉRVÁR AV19–PIONEERS VORARLBERG (osztrák) 3–0 (0–0, 0–0, 3–0)
Székesfehérvár, 2006néző.V:Hronsky (szlovák), Rezek, Zgonc (szlovének), Jedlicka (szlovák).
FEHÉRVÁR:O. ROY – Fournier, T. CAMPBELL / O'BRIEN, H. Nilsson / Stipsicz, Szabó Dániel / Vértes, Horváth M. – Magosi B.(2),Hári J.(2),KURALT2/ Erdély Cs.(1),Findlay1,Petan(1)/ Ambrus G., Sarauer, Terbócs / Rétfalvi, Németh K., Mihály Ákos.Edző:Kevin Constantine
VORARLBERG:CAFFI – BULL, Pallestrang / VIVEIROS, Korecky / Summer, Birnstill / Stückler, Reinbacher – Jacome, H. Eriksson, Sandhu / Jarusek, Van Neus, J. Metzler / Spannring, Maver, Maurer / Lebeda, Zitz, Erne.Edző:Marc Habscheid
Kapura lövések:38–11.
Gól – emberelőnyből:3/0, ill. 3/0

További eredmények:Linz (osztrák)–Graz (osztrák) 2–5, Olimpija Ljubljana (szlovén)–Pustertal (olasz) 5–2, Innsbruck (osztrák)–Salzburg (osztrák) 2–5, Villach (osztrák)–Klagenfurt (osztrák) 5–4 – szétlövéssel