NHL: ilyen gyors hazai triplát most látott először Chicago

2017.03.20. 07:32
A Columbus Blue Jackets és a Chicago Blackhawks is kiharcolta a rájátszásba kerülést az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) vasárnapi játéknapján.

A Chicago az utolsó harmadnak kétgólos hátrányban futott neki, mégis legyőzte 6–3-ra a Colorado Avalanche legénységét. A záró periódus öt hazai gólja közül három 34 másodperc alatt született Jonathan Toews (50:17), Richard Panik (50:34) és Artemij Panarin (50:51) jóvoltából – így lett 1–3-ról 4–3.A záró periódus öt hazai gólja közül három 34 másodperc alatt született Jonathan Toews (50:17), Richard Panik (50:34) és Artemij Panarin (50:51) jóvoltából – így lett 1–3-ról 4–3.

A Blackhawks hazai jégen még sohasem ütött három gólt ilyen gyorsan – idegenben azonban kétszer is: 1952-ben a New York Rangers (21 mp), 1983-ban a Toronto Maple Leafs (30 mp) vendégeként.

A tabellán a ligaelső Washingtont utolérő Columbus először érte el a 100 pontos határt 17 éves története során, és harmadszor jutott be a playoffba. Boone Jenner két góllal, Szergej Bobrovszkij 35 védéssel vette ki részét a sikerből.

Sidney Crosby az NHL-karrierje tizedik mesterhármasával, Marc-Andre Fleury 21 védéssel vezette győzelemre a Pittsburghöt a Florida ellen.