Mol Liga: hosszabbítás után nyert Debrecenben a Brassó

MTI MTIMTI MTI
2016.10.10. 20:39
A Corona Brasov hosszabbítás után 5–4-re győzött a Debrecen vendégeként a jégkorong MOL Liga hétfői játéknapján.

A brassói együttes két harmad után már három góllal vezetett, s bár a házigazda egyenlíteni tudott, a 22 másodpercig tartó extra játékidő végül a vendégek sikerét hozta.

A Ferencváros hazai pályán három góllal legyőzte a Dunarea Galati együttesét.

JÉGKORONG, MOL LIGA
ÚJPEST–SC CSÍKSZEREDA (romániai) 4–3 (3–1, 0–0, 1–2)
Megyeri út, 200néző.V:Druga, Babic, Pálkövi, Kis-Király
UTE:
Sila – Hegyi(1), Gröschl1– KISS D.(1), Huba – N. Nagy(1), Kovács A., Nemes, Tóth G., Sikorcin(1)– FROLÍK(1), Benk1,Hebar(1)– Dósa, Pápa, Virág T. – TURBUCZ1 (1), Pichler1,Dömötör – Szalma. Edző:Szilassy Zoltán
CSÍKSZEREDA:Ruczuj – Salló, Orbán Sz. – Kambel1,János – Gecse, Papp Sz. – Molnár Zsombor, Molnár Zoltán, Antal Zs.(1)– Rokaly, Geréb, Farkas T. – Kovjazin1,Lancleve, ALEKSZEJEV(2)– BÍRÓ T.1,Péter R., Spafford – Antal N., Egyed R. Edző:Tom McCarthy
Kiállítások:6 perc, ill. 6 perc
Szilassy Zoltán:
– Ha elfárasztod az ellenfelet, utána nem kell segíteni neki talpra állni – ez a mérkőzés tanulsága. Két hibával meleggé tettük a végét, ezt leszámítva összességében jól játszottunk. Lehetett volna nagyobb is a különbség, de minden győzelmet meg kell becsülni.
Tom McCarthy:– Jól kezdtünk, az első négy-öt percben remekül hokiztunk, de aztán túl defenzívek voltunk, és túl sok lehetőséget hagytunk az ellenfelünknek, amit ki is használt. A harmadik harmadot nagyon megnyomtuk, nagy erőfeszítéseket tettünk az egyenlítésért, de nem jött össze.

DEBRECENI HK–CORONA BRASOV (romániai) 4–5 (0–1, 1–3, 3–0, 0–1) – hosszabbítás után
Debrecen, 500néző.V:Halassy, Varjú, Vincze, Muzsik
DEBRECEN:Gyenes (Pleszkán) – Bezrukov(2), Vorosin(1)– Hetényi P.(1), Wéber – Varga A., Pados –Kocsetkov, Koszurov, HÁRI N.1 (1)– Kovács V. L., Piszkunov, Saluga – Dancsfalvi, Berta(1), VASZJUNYIN2– Molnár D.1,Vincze P. T., Godó(1). Edző:Jevgenyij Muhin
BRASSÓ:Tőke – Filíp(2), Nagy I. – Imecs1,NAGY CS.(2)– Bíró O., MCDONALD(2), KLEMPA2, Gliga – Mihály, Tranca(1), Bíró G.(1)– MOLNÁR ZOLT2, Fodor, Petres(1)– Balázs, Zsók, Péter Zs. Edző:Martin Lacroix
Kiállítások:6 perc, ill. 8 perc
Jevgenyij Muhin:
– Az első harmadban nagyon gyengén játszottunk, de legalább nem kaptunk olyan buta gólokat, mint a másodikban. A végén nagyot hajráztunk az egyenlítés érdekében, ami sikerült is, de a hosszabbításban egy hatalmas egyéni hiba miatt elbuktuk a plusz egy pontot. Ez egy ilyen nap volt...
Martin Lacroix: –Az első két harmadban az történt a pályán, amit elterveztünk: gólokat lőttünk, miközben alig tartózkodott a harmadunkban a debreceni csapat. A harmadik játékrészben már jöttek a fáradtság jelei, és bosszantó, hogy eladtunk háromgólos előnyt, mégis elégedett vagyok, mert a magyarországi túra előtt gondolkodás nélkül aláírtam volna azt, hogy a megszerezhető kilenc pontból hetet bezsebelünk, mégpedig jó csapatok ellen.

FERENCVÁROS–DUNAREA GALATI (román) 3–0 (1–0, 0–0, 2–0)
Pesterzsébet, 220nézőV:Nagy, Gangel, Kókai, Ozsváth
FTC:
SEVELA – Schwindt1, Farkas L. S. – Jaborník, Gerencsér(2)– Lengyel, Üveges, TENDLER2, Rafaj(1)SUMI(2)– Kiss Á., Szappanos, Dubek – Gágyor, Fliszár, Hardi R. – Inglis, Németh Á., Egyed M. Edző:Greg Lindqvist
GALATI:Lakosil – Hildebrand, Devecka – Mihály E., Flinta – Góga, Tamás, Szőcs, Lőrincz, Lantos – Bushbacher, A-C. Munteanu, Rusnák – Irima, Pál Zoltán, Gaspar – Pál Zsombor, Neagos, A-C. Popa. Edző:Marius Trandafir
Kiállítások: 8, ill. 14+10 perc fegyelmi (A-C. Munteanu)
Greg Lindqvist:
– A vasárnapi vereség után ki tudtunk javítani bizonyos hibákat, de azért még bőven akad tennivalónk. Szörnyűek a fórjaink, egész egyszerűen nincs meg a kellő szerkezete az emberelőnyös csapatrészünknek. Jereme Tendler azonban pazar formában játszott, nagyon sokat köszönhetünk neki. Mindent egybevetve nem értem, hogy ha a mérkőzés egyes periódusaiban tudjuk hozni a megfelelő játékot, akkor miért vannak olyan részek, amikor semmi sem jön össze.

1. MAC Budapest 10 7 1 2 41–14 +27 25
2. DVTK Jegesmedvék 10 8 2 37–16 +21 24
3. Corona Brasov 13 5 4 4 50–34 +16 23
4. Ferencváros 11 7 2 2 40–29 +11 23
5. Újpest 11 7 4 39–29 +10 21
6. Dunaújvárosi Acélbikák 9 4 1 4 26–21 +5 14
7. Fehérvári Titánok 11 2 2 3 4 26–40 –14 13
8. Debrecen 10 3 1 1 5 37–36 +1 12