Jégkorong-vb: lemosták a szlovákokat a svájciak

2021.05.27. 18:23
Nyolc gólt szereztek a svájciak (Fotó: AFP)
A Rigában zajló elit jégkorong-világbajnokság csütörtöki játéknapján a délutáni meccseken Svájc 8–1-re kiütötte Szlovákiát, míg az Egyesült Államok 4–2-re megverte a házigazda Lettországot.

Azt eddig sem lehetett állítani, hogy a lettországi jégkorong-világbajnokságon minden a papírforma szerint alakul, hiszen valósággal tobzódnak a meglepetések (ki hitte volna, hogy három meccs után az A-csoport utolsó két helyén a svéd és a cseh válogatott áll majd?; lásd még Kanada történelmi gyenge kezdése egyhuzamban három vereséggel), mégis ami szerdán a Svájc–Szlovákia mérkőzésen történt, ott van a torna eddigi legnehezebben megmagyarázható eredményei között.

A svájciak ugyanis előző meccsükön 7–0-ra kikaptak az első két meccsüket elbukó svédektől, alaposan hazavágva a gólkülönbségüket, míg a szlovákok az oroszokat legyőzve hibátlan teljesítménnyel várhatták a csütörtöki meccset.

Ehhez képest...

Az első harmadban Kristián Pospísil a hetedik perc végére egy durva szabálytalanságért kapott egy ötperces büntetést, plusz véglegest, az előnyt pedig ki is használták a svájciak. Aztán a második húsz perc elején 25 másodperc után egy áthúzódó fórt gólra váltva megduplázták előnyüket, majd két egyenlő létszámos góllal már 4–0-s svájci vezetést mutatott a tábla a második szünetben. A harmadik harmad elejét sem úszták meg gyorsan kapott emberelőnyös gól nélkül a szlovákok (5–0), és ugyan a hatodik helvét gólra még hamar jött válasz, a roppant fegyelmezetlenül játszó szlovákoknál Mislav Rosandic szúrásért kapott egy véglegest (plusz az öt perc), amit két újabb előnyös találattal büntetett meg Svájc. A vége 8–1, a legeredményesebb Gregory Hoffman 4 (2+2) ponttal zárt.

A másik délutáni meccsen az Egyesült Államok 4–2-re legyőzte Lettországot: a világbajnokság házigazdája az első harmadban még tartotta a lépést a tengerentúliakkal, hiszen kétszer is egyenlíteni tudott, a második harmadban ez már nem sikerült. Az összes gól egyenlő létszám mellett született, a végeredmény már a középső játékrész közepére kialakult.

Svédország–Csehország (Tv: Sport1)
A csoport állása: 1. Oroszország 9 pont/4 mérkőzés (15–7), 2. Svájc 9/4 (14–10), 3. Szlovákia 9/4 (11–12), 4. Dánia 5/4 (7–9), 5. Fehéroroszország 4/4 (8–12) 6. Nagy-Britannia 4/4 (8–15), 7. Svédország 3/3 (10–5), 8. Csehország 2/3 (8–11)

B-CSOPORT
Egyesült Államok–Lettország 4–2
(2–2, 2–0, 0–0)
19.15: Finnország–Olaszország
A csoport állása: 1. Németország 9/4 (19–9), 2. Egy. Államok 9/4 (13–5), 3. Finnország 7/3 (8–5), 4. Lettország 7/4 (9–7), 5. Kazahsztán 7/4 (8–8), 6. Kanada 3/4 (6–12), 7. Norvégia 3/4 (9–15), 8. Olaszország 0/3 (5–16)