Jégkorong: Nagyon jó volt hallani a szurkolókat, így folytassák tovább! – Bálizs Bence

PUSZTAI VIOLA (TAMPERE)PUSZTAI VIOLA (TAMPERE)
2023.05.13. 20:52
Bálizs Bence bravúros védésekkel járult hozzá, hogy a magyar jégkorong-válogatottnak szoros mérkőzést játszott a dánokkal az A-csoportos világbajnokságon. Kapusunk a 3–1-re elvesztett találkozó után arról is beszélt, mennyire jólesett nekik a magyar szurkolók buzdítása, és azt is elárulta, hányszor szeretné hallani a magyar himnuszt Tamperében úgy, hogy az a hivatalos ceremónia része.

„Nagyon jól lehetett hallani a magyar szurkolókat és nagyon jó volt! Arra szeretnénk őket kérni, hogy ezt folytassák így tovább, és mi is megígérjük, hogy a következő meccseken igyekszünk úgy játszani, ahogy a harmadik harmadban tettük” – mondta Bálizs Bence, aki több bravúrt is bemutatott a dánok elleni mérkőzésen, s az NSO Tv-nek arra is választ adott, hogy a bekapott három gólból valamelyik védhető lett volna-e még.

Videónkban kapusunk azt is elárulja, hányszor szeretné a vb-n úgy hallani a himnuszt, hogy azt lejátsszák a mérkőzés után, s nem a szurkolók éneklik el. Emellett szó esik a vasárnapi, Egyesült Államok elleni találkozóról is.

Tampere,
Nokia Arena,7633 néző.Vezette:Bloski (kanadai), MacFarlane (amerikai), Hautamaki (finn), Mackey (kanadai)
Dánia:Dichow – M. Lassen, M. Lauridsen / Koch, Aabo / O. Lauridsen, M. Jensen / Krogsgaard, Bau – N. Jensen, N. Ehlers, Russell / Storm, Poulsen, Bödker / Mölgaard, Aagaard, N. Andersen / Scheel, Wejse, Olesen.Szövetségi kapitány:Heinz Ehlers
Magyarország:Bálizs – Stipsicz, Fejes / Pozsgai, Szabó B. / Kiss R., Horváth M. / Hadobás, Garát – Sebők B., Galló, Hári / Sofron, Bartalis, Erdély / Nagy G., Papp K., Terbócs / Nagy K., Csányi, Vincze P.Szövetségi kapitány:Kevin Constantine
Gól: 15:55 – N. Ehlers(N. Jensen, Russell – emberelőny),29:23 – N. Ehlers(M. Lauridsen, N. Jensen – emberelőny), 51:58 – Poulsen(Lassen, Storm), ill.46:42 – Sofron(Szabó B., Bartalis)