Jégkorong Erste Liga: elődöntős a MAC és a Brassó

MTI MTIMTI MTI
2018.03.03. 21:08
A negyedöntős párharcok hatodik mérkőzésén az alapszakaszgyőztes MAC a Ferencváros vendégeként aratott fölényes 7–1-es sikerrel, a Brassó pedig hazai pályán az Újpest 4–2-es legyőzésével biztosította helyét szombaton a jégkorong Erste Liga legjobb négy csapata között.

JÉGKORONG
Erste Liga, negyeddöntő, 6. mérkőzések:
CORONA BRASOV (romániai)–ÚJPEST 4–2 (3–2, 0–0, 1–0)
Brassó, 1216
néző. V: Csomortáni, Gergely, Rédai, Crisan (romániaiak)
BRASSÓ: POLC – Filíp (1), Jemeljanyenko (1) – Sirokovs, Nagy I. – Bíró O., Mihály E. – Bors H., Csíki – WALLS 2, GLIGA (2), Mihály Á. (1) – SALUGA 1, Knjazov 1, Tranca (1) – Zsók, Molnár Zsombor, MacMillan – Bíró M., Bíró G., Zabludovszkij. Edző: Július Pénzes
UTE: Sila – Kiss D., Huba – Hegyi Á, Varga A. – Nagy N., Kovács A. – Kiss R., Schmál – Pápa, Turbucz, KOVÁCS CS. 1 – Benk (1), Sikorcin, Pichler – Caládi, Frolík (1), ROPRET 1 – Szalma, Sági, Dósa. Edző: Szilassy Zoltán
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye: 4–2 a Brassó javáraJÉGKORONG

FERENCVÁROS–MAC BUDAPEST 1–7 (0–3, 1–2, 0–2)
Pesterzsébet, 557
néző. V: Soós D., Babic, Muzsik, Soltész
FTC: Sevela – Hietamäki, Tuominen – Owen, Kovács V. L. 1 – Jászai, Lakatos – Inglis, Lengyel – Rafaj, Dubek, Tendler – Könczei (1), Shupe, Németh A. (1) – Bödök, Roczanov, Farkas L. – Fliszár, Tóth Renátó. Edző: Greg Lindqvist
MAC: Bálizs – Cunningham, DUDÁS 2 – Pozsgai, Macaulay – Garát, Kovács B. Z. – Molnár D. 1, Vokla – Klempa 1 (1), Brown (1), Dansereau – BODÓ 1 (3), B. ORBAN (3), SOMOGYI 2 (1) – Mansson (1), Terbócs (1), Tóth Gergely – Tóth Richárd (1), Majoross B., Keresztury. Edző: Majoross Gergely
Kiállítások: 18, ill. 10 perc
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye: 4–2 a MAC javára
Greg Lindqvist:
– Jól kezdtünk, az első öt perc rendben volt, aztán viszont jöttek a hibák: hibát hibára halmoztunk, és elment a meccs. A jobb csapat ment tovább a párharcból, de örülök, hogy hatmeccsesre tudtuk nyújtani a szériát, és szeretnék köszönetet mondani a szurkolóinknak, akik végig mögöttünk álltak.
Majoross Gergely: – A Fradi bizonyította, hogy remek kapusteljesítménnyel és küzdőszellemmel a különbségek jelentős része eltüntethető. A széria során végig több helyzetet tudtunk kialakítani, és uraltuk a játékot, de több meccsre volt szükségünk a sikerhez, mint szerettük volna – annak viszont örülök, hogy ezekre a kihívásokra jól reagáltunk.