Jégkorong EBEL: szétlövéssel fehérvári diadal Grazban

2013.10.29. 21:49
A Sapa Fehérvár AV19 jégkorongcsapata szétlövéssel 4–3-ra győzött az EBEL alapszakaszában a Graz 99ers otthonában. A sorsdöntő gól Colton Yellow Horné, a fehérváriak úgy tudtak nyerni, hogy a rendes játékidőben kétgólos vezetést hagytak veszni.

Az első lövést a Graz postázta (Rajna meg védte), a választ pedig Banham (ez meg a hazai kapusban halt el). Az első nagy lehetőség aztán a Fehérváré volt, Banham teljesen egyedül állt a grazi kapu előtt, hogy aztán ne találjon be az üres kapuba... A büntetés grazi gól formájában érkezett, a 11. percben a 99ers Kevin Moderer góljával megszerezte a vezetést. Nem sokáig örülhetett a Graz: Colton Yellow Horn egy kipattanót vágott a hálóba, két perc múlva így már egyenlő volt az állás.

Szép fegyvertény: a fehérváriak bevették Grazot (Fotó: Mirkó István, archív)

A Graz Labelle és Coulombe révén két helyzetet is elrontott, így a 17. percben jött a Volán: Andrew Sarauer megkerülte a kaput, Adam Naglichnek készített elő, aki kilőtte a jobb alsót. Az első harmadot 2–1-es vezetéssel záró Fehérvár emberhátránnyal kezdte a második játékrészt, de simán kivédekezte azt – a Graz helyzetet sem tudott kialakítani. A 28. percben aztán jött a harmadik magyar gól, Mihály Árpád egy Coulombe-helyzet utáni ellenakciót fejezett be, 1–3!

A Graz a második harmadot kissé megrogyva fejezte be, de nem adta fel: előbb a korábban több helyzetet is elrontó Patrick Coulombe szépített (hatvanegy másodperc telt csak el a harmadik harmadból), majd az 53. percben Latendresse ki is egyenlített. A grazi csapatkapitány Lefebvre-től kapott jó passzt, és nagy erővel beköszönt Rajnának – 3–3.

A kétezer hazai drukker erőre kapott, csakúgy, mint csapatuk: a Graz megpróbálta nyomás alá helyezni a Fehérvárt, mely veszélyes kontrákkal válaszolt. Gól nem esett, jöhetett a hosszabbítás – itt Mario Scalzónak volt egy nagy lövése, de Rajna védett. A döntés a szétlövésre maradt: Latendresse belőtte, Banham és Kinasweich is hibázott, majd Sarauer betalált. Day csak Rajnát tudta eltalálni, Yellow Horn így a győzelemért lőhetett – be is talált, eldöntve a mérkőzést, szétlövésben 4–3-ra győzött a Fehérvár!

JÉGKORONG EBEL, ALAPSZAKASZ
MOSER MEDICAL GRAZ 99ERS–SAPA FEHÉRVÁR AV19 3–4 (1–2, 0–1, 2–0, 0–0, 0–1) – szétlövéssel

Graz, 1980 néző. Vezette: Warschaw (kanadai), Zrnic (szlovén), Hofstätter (osztrák), Pigaric (horvát)
GRAZ: Sabourin – COULOMBE 1, Picard – Ganahl (1), Day (1), Kinasewich; Lassen (1), Reinthaler – Zusevics, Latendresse 1, Labelle; Vanballegooje, Scalzo – Lefebvre (1), MODERER 1, Woger; Strohmeier, Konecny, Laritz. Edző: Jiri Reznar
FEHÉRVÁR: RAJNA – Jackman, Kiss D. – SARAUER (2), NAGLICH 1 (1), MIHÁLY Á. 1 (1); Gawryletz, Pozsgai – Benk, YELLOW HORN 2, Banham; Tokaji, Szirányi B. – Kovács Cs. (1), Sikorcin, Magosi (1); Varga A., Hetényi P. – Németh A., Nemes, Tóth G. Edző: Marty Raymond
Gólszerző: Moderer (1–0, Lassen, 10:33), Yellow Horn (1–1, Kovács Cs., Magosi, 12:49), Naglich (1–2, Sarauer, Mihály Á., 16:34), Mihály Á. (1–3, Naglich, Sarauer, 27:11), Coulombe (2–3, Ganahl, Day, 41:01), Latendresse (3–3, Lefebvre, 52:34), Yellow Horn (3–4, győztes büntető)