Jégkorong: a Fehérvár és a Fradi is zakózott Erdélyben

2017.11.04. 19:42
A jégkorong Erste Liga szombati játéknapján a Fehérvári Titánok és a Ferencváros is alaposan kikapott Erdélyben. Előbbit a Csíkszereda, utóbbit a brassói csapat oktatta.

A Fehérvári Titánok már a meccs elején alaposan beragadtak: a 3. percben Peter Fabus, a hetedikben Antal Zsombor volt eredményes (2–0), de az első szünet előtt Szita Donát szépíteni tudott (2–1). A második harmad elején újra betaláltak a csíkszeredaiak, aztán Rokaly Szilárd góljára ismét Szita felelt, de Antal emberelőnyből visszaállította a kétgólos differenciát (4–2). A záró felvonásban pedig már csak az történt, amit a hazaiak akartak, Rokaly és Radim Valchar is eredményes volt, így a Csíkszereda 6–2-re nyert.

A ferencvárosiak lényegesen jobban kezdtek, hiszen 36 másodperc után Vladimír Dubek vezetést szerzett Brassóban (0–1). Nem sokáig tarthatott az öröm, hiszen 61 másodperccel később Mason Wilgosh egyenlített, majd a második harmad elején Roberto Gliga volt eredményes, a harmadik kezdetén Robert MacMillan duplázott, végül pedig Braden Walls is betalált, így a brassóiak 5–1-re győztek.

JÉGKORONG ERSTE LIGA
CORONA BRASOV (romániai)–FERENCVÁROS 5–1
(1–1, 1–0, 3–0)
Brassó, 713 néző. V: Gergely, Csata, Bandi, Péter V. (romániaiak)
BRASSÓ: Tőke – Sirokovs, Filíp – Stoflet (1), Nagy I. (1) – Bors H., Jemeljanenko – Bíró O., Mihály E.;
Mihály Á. (1), WALLS 1 (1), Gliga 1 – Bíró G. (1), WILGOSH 1 (1), MACMILLAN 2 – Saluga, Molnár Zsombor, Bíró M. – Zabludovszkij, Péter Zs., Zsók. Edző: Martin Lacroix
FTC: Pleszkán – Hietamäki, Tuominen – Jászai, Owen – Jaborník, Korbuly – Lakatos, Lengyel;
Tendler, DUBEK 1, Fliszár (1) – Bödök, Virág T., Németh A. – Szappanos, Shupe, Rafaj – Inglis, Roczanov, Farkas L. Edző: Greg Lindqvist
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Martin Lacroix: –
Elmondhatatlanul fontos ez a két nap alatt szerzett hat pont. Tudtuk, hogy a Fradi jó csapat, de jobban játszottunk, mint korábban, egyszerű stratégiával, és több helyzetet tudtunk kihasználni, mint az ellenfél. Hálás vagyok a szurkolóinknak, hogy mindvégig kitartottak mellettünk.
Greg Lindqvist: – A mérkőzés első felében jól játszottunk, uraltuk a meccset, a másodikban viszont állva hagyott minket az ellenfél. Elkezdtünk egyre többet hibázni, ami sima vereséghez vezetett, bár a végeredményt túlzónak tartom.

SC CSÍKSZEREDA (romániai)–FEHÉRVÁRI TITÁNOK 6–2 (2–1, 2–1, 2–0)
Csíkszereda, 1650 néző. V: Csomortáni, Máthé, André, Deák (romániaiak)
CSÍKSZEREDA: ONODI – Papp Sz., Bjelov (1) – Brnák (1), Salló – Farkas T., Györfy – Orbán Sz., Bors I.; ANTAL ZS. 2 (1), TARATUHIN (2), Valchar 1 – ROKALY SZ. 2, Rusnák (2), Fabus 1 (1) – Fodor Cs., Molnár Zoltán, Rokaly N. – Moldován, Antal N., Sándor. Edző: Leo Gudas
FEHÉRVÁR: Gyenes – Vehmanen, Imre P. (1) – Reiter A., Takács B. (1) – Láday, Szaller – Szabó B., Antal A.; SZITA 2, Kiss Zs. (1), Antilla – Vizi, Mazzag, Hamvai – Kiss P., Péter A., Schoenmakers – Prácser, Erdei, Péter B. Edző: Kóger István
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Leo Gudas: –
Az első harmaddal nem voltam megelégedve, több gólt kellett volna ütnünk, ehelyett egy hibából még kaptunk is egyet. Viszont végig magabiztosan védekeztünk, domináltunk, sokat dolgoztunk a kapu előtt, a harmadik gólunk után pedig egyre jobban játszottunk.
Kóger István: – Rendre sokat dolgozunk és aránylag jól is játszunk, de buta hibákból az ellenfél jut előnyhöz, ami lélektanilag minket lenyom, őket meg felhozza – most is így volt. Az örömteli, hogy ekkora munkát végeztek a srácok, de ezúttal a rutin győzedelmeskedett. Fehérvári Titánok már a meccs elején alaposan beragadtak: a 3. percben Peter Fabus, a hetedikben Antal Zsombor volt eredményes (2–0), de az első szünet előtt Szita Donát szépíteni tudott (2–1). A második harmad elején újra betaláltak a csíkszeredaiak, aztán Rokaly Szilárd góljára ismét Szita felelt, de Antal emberelőnyből visszaállította a kétgólos differenciát (4–2). A záró felvonásban pedig már csak az történt, amit a hazaiak akartak, Rokaly és Radim Valchar is eredményes volt, így a Csíkszereda 6–2-re nyert.

Kóger István: – Rendre sokat dolgozunk és aránylag jól is játszunk, de buta hibákból az ellenfél jut előnyhöz, ami lélektanilag minket lenyom, őket meg felhozza – most is így volt. Az örömteli, hogy ekkora munkát végeztek a srácok, de ezúttal a rutin győzedelmeskedett.

1. DVTK Jegesmedvék 13 11 1 1 55–22 +33 35
2. MAC Budapest 14 10 4 61–36 +25 30
3. Ferencváros 15 9 1 5 57–38 +19 29
4. Csíkszereda 14 8 6 51–44 +7 24
5. Újpest 14 8 6 40–36 +4 24
6. Dunaújvárosi Acélbikák 14 6 8 37–41 –4 18
7. Corona Brasov 14 4 1 2 7 37–41 –4 16
8. Fehérvári Titánok 15 3 1 2 9 42–69 –27 13