ICEHL: az 59. percben esett góllal kapott ki a Fehérvár

K. Zs.K. Zs.
2022.09.23. 21:44
Gleason Fournier (balra) ütötte a fehérváriak első gólját (Fotó: Fejér Megyei Hírlap/Fehér Gábor)
Háromszor is hátrányba került, és harmadszor már nem tudott egyenlíteni a Fehérvár: a vendég Olimpija Ljubljana 1:02 perccel a vége előtt ütött góllal 3–2-re megnyerte a két csapat mérkőzését az osztrák bázisú  jégkorongbajnokság (ICEHL) pénteki játéknapján.

Kevés kapura lövéssel, több ljubljanai kísérlettel, de gól nélkül pergett le az első húsz perc, és nem sok híja volt, hogy a már inkább magyar lehetőségeket hozó második periódus után is 0–0 maradjon az állás. Csakhogy mintegy fél perccel a dudaszó előtt Aleksandar Magovac korongot szerzett a fehérvári kapu előtt, és kihasználta a nagy lehetőséget.

A harmadik harmad elején Gleason Fournier emberelőnyből gyorsan egyenlített, azaz kezdődhetett minden elölről, aztán a játékrész derekán Joseph Garreffa szólóból újra a szlovénokat juttatta előnyhöz. Vértes Nátán is hiába egyenlített a kaput megkerülve, ugyanis 58:58-nál Tadej Cimar betalált – és ez a vezetés már kitartott a végső dudaszóig, így a Volán elvesztette idénybeli első hazai ICEHL-bajnokiját.