K. Zs.
2022.09.23 21:44 Frissítve: 2022.09.24 00:26

ICEHL: az 59. percben esett góllal kapott ki a Fehérvár

Háromszor is hátrányba került, és harmadszor már nem tudott egyenlíteni a Fehérvár: a vendég Olimpija Ljubljana 1:02 perccel a vége előtt ütött góllal 3–2-re megnyerte a két csapat mérkőzését az osztrák bázisú  jégkorongbajnokság (ICEHL) pénteki játéknapján.

Gleason Fournier (balra) ütötte a fehérváriak első gólját (Fotó: Fejér Megyei Hírlap/Fehér Gábor)

Kevés kapura lövéssel, több ljubljanai kísérlettel, de gól nélkül pergett le az első húsz perc, és nem sok híja volt, hogy a már inkább magyar lehetőségeket hozó második periódus után is 0–0 maradjon az állás. Csakhogy mintegy fél perccel a dudaszó előtt Aleksandar Magovac korongot szerzett a fehérvári kapu előtt, és kihasználta a nagy lehetőséget.

A harmadik harmad elején Gleason Fournier emberelőnyből gyorsan egyenlített, azaz kezdődhetett minden elölről, aztán a játékrész derekán Joseph Garreffa szólóból újra a szlovénokat juttatta előnyhöz. Vértes Nátán is hiába egyenlített a kaput megkerülve, ugyanis 58:58-nál Tadej Cimar betalált – és ez a vezetés már kitartott a végső dudaszóig, így a Volán elvesztette idénybeli első hazai ICEHL-bajnokiját.