Erste Liga: több mint egy év után győzte le az UTE az FTC-t

2020.01.08. 20:13
Fővárosi derbit rendeztek a jégkorong Erste Ligában: az UTE 2018 szeptembere óta először győzte le a Ferencvárost, ezúttal 2–1-re nyert hazai környezetben. A mindent eldöntő találatot a zöld-fehéreknél is megforduló Rafaj Attila szerezte.
Az FTC elhasalt az UTE vendégeként (Fotó: Koncz György) – GALÉRIÁNKAT A KÉPRE KATTINTVA TEKINTHETIK MEG!

Nem diktáltak őrületes tempót az első harmadban a csapatok, a jegyzőkönyvbe csak egy-egy kiállítás került be. A második játékrészben viszont villámrajtot vett az UTE: 38 másodperc elteltével Vincze Péter szerezte meg a vezetést a lila-fehéreknek Rafaj Attila előkészítése után. Kiállítás kiállítást követett ezután, az FTC pedig kettős emberelőnyben egyenlített Lauri Karmeniemi révén (1–1).

Tóth Gergelyt másodpercekkel a második harmad vége előtt szórták ki, ezt az emberelőnyt pedig az UTE használta ki a záró játékrész elején: a Ferencvárosban is megforduló Rafaj Attila talált be, aki így egy góllal és gólpasszal vette ki a részét a győzelemből. A zöld-fehérek ugyanis hiába kértek időt két és fél perccel a vége előtt, hiába vitték le Arany Gergely kapust a végén, nem tudták már újra bevenni a 42 lövésből 41-et kivédő Duschek Dávid kapuját.

Az UTE 2018 szeptembere óta először győzte le az FTC-t a bajnokságban.

JÉGKORONG
ERSTE LIGA

ÚJPEST–FTC-TELEKOM 2–1 (0–0, 1–1, 1–0)
Megyeri út, 900 néző. V: Rencz, Kókai, Soltész, Pálkövi Baksa
ÚJPEST: DUSCHEK –
Varga A., Saukko – Kiss-Rusk, KISS D. (1) – Kovács Attila, Nagy N. – Pokorny, Horváth Á.
Benk, Sikorcin, E. Pance – DIDIOMETE, REED (1), Ainsworth – RAFAJ 1 (1), Nemes, VINCZE P. 1 – Csamangó, Godó, Kovács S.
Edző: Baróti Zsolt
FTC: ARANY –
KÄRMENIEMI 1, Pulli – Hegyi Á., Sarcia – RANTANEN (1), Tóth Gergely – Boros, Pozsár
Nagy G., Németh A. (1), Tóth Adrián – Kulmala, Pavuk, SWITZER – Juusela, Tóth Renátó, Tóth Richárd – Hajós, Roczanov, Tóth Gergő
Edző: Fodor Szabolcs
Kiállítások: 12, ill. 8 perc
Kapura lövések:
28–42
Virág Csaba másodedző:
– A vasárnapi csúfos kudarc után a lehető legjobb ellenfél érkezett hozzánk, hiszen erre a mérkőzésre nem kellett külön motiválni senkit. Hatvan percen keresztül fegyelmezetten játszottunk, s csak kettős emberhátrányból kaptunk gólt a Ferencvárostól, amit nagy fegyverténynek tartok.
Fodor Szabolcs: – Magas színvonalú mérkőzést játszott a két csapat, az Újpest kettőzött erővel küzdött ellenünk, de mi sem vallottunk szégyent. A helyzetkihasználásunkon továbbra is van mit javítani, de a látottakkal elégedett lehetek, hiszen az összecsapás nagy részében mi irányítottuk a játékot.

DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK–HOKIKLUB BUDAPEST 2–1 (1–0, 0–0, 1–1)
Dunaújváros, 200
néző. V: Soós D., Haszonits, Pálkövi Botond, Horváth M.
DAB: HUGHSON –
Kovács B. Z., Vuorijärvi – Hüffner, Lendák – Dósa, Hruby – Ambrus, Ráduly
Azari, Dansereau (1), Zanoski – Silló A. 1, SOMOGYI 1 (1), Turcotte (1) – Kovács E., Mazurek, Németh P. – Gebei G., Pinczés O., Tamás
Edző: Miroslav Ihnacák
HK BUDAPEST: KISS B. –
Lakatos, Szécsi (1) – Bugár, Linke – Bán, Reiter A. – Berry-LaMontagna, Lévai M.
PIHLQVIST, SÁTEK 1, Szűcs I. – Koski, Lőczi, Manninen – Németh Á., Petres, Szappanos – Glofák, Horváth B. D.
Edző: Jens Brändström
Kiállítások: 6, ill. 2 perc
Kapura lövések: 33–36
Miroslav Ihnacák:
– Nagyon fontos ez a győzelem, mivel a legutóbbi három meccsünket elveszítettük. Kemény, hajtós összecsapás volt egy jó csapat ellen, jól dolgoztak a srácok, köszönöm nekik.
Jens Brändström: – Nagyon bosszús vagyok a második kapott gólunk miatt. Egyenlő erők harca volt, megvoltak a lehetőségeink a gólszerzésre, sajnos nem tudtunk ezekkel úgy élni, ahogy szerettünk volna.

SCHILLER-VASAS HC–DEAC 4–3 (1–2, 2–1, 0–0, 1–0) – hosszabbítás után
Vasas Jégcentrum, 150 néző. V: Mach, Pálkövi Zs., Kis-Király, Banga
VASAS: SÁGI MÁTÉ
Bukor, Gáspár L. (1) – Hetényi P., SEREGÉLY – Surányi, TORNYAI 1 (1) – Farkas B.
Székely Mádai G., Szlama (1), TURBUCZ 1 (1) – CZAKÓ, Csiki 1, Márton – Fliszár, Páterka (1), SZALMA 1 – Pápa B., Schmál
Edző: Ladányi Balázs
DEAC: ANTEK
Kiss Philip, Markov – Léránt, Vokla – Mestyán, Sándor F.
Izacky 1, Novotny, Sági Martin (1) – Graaskamp (1), KULESHOV (1), Mazzag 1 – Kozma (1), Molnár D., Salló 1 – Bartók, Filep
Edző: David Musial
Kiállítások: 4, ill. 14 perc
Kapura lövések: 35–38
Ladányi Balázs: –
Nemrég mindent odaadtam volna egy ilyen győzelemért, most mégsem tudok maradéktalanul örülni. Nem tetszett a játék, a tempó, amelyet diktáltunk, az sem, hogy könnyelműek voltunk bizonyos helyzetekben. Van hova fejlődni minden meccs után, ezzel együtt nagyon örülünk a győzelemnek, mert kevés jutott belőle az idényben, ráadásul egy élcsapat ellen hosszabbításban húztuk be, így nagy elismerés illeti a srácokat.
Kecskeméti Áron másodedző: – Sok helyzetünk kimaradt, ez döntőnek bizonyult. Nem kifogás, de öt hiányzónk volt, köztük légiósok és kulcsjátékosok. Ettől függetlenül szerettünk volna nyerni, így csalódottan megyünk haza. Pozitívum, hogy ismét sok fiatal kapott lehetőséget, köztük egy tizenhat éves kapus, aki első felnőttmeccsén vett részt, és remekül helytállt.