Erste Liga: az Újpest vereséggel rajtolt, először nyert a Vasas

B. L.B. L.
2020.10.06. 20:53
Nyertek a brassóiak az Újpest vendégeként (Fotó: Nemzeti Sport)
Vereséggel rajtolt az új idényben az Újpest, a jégkorong Erste Liga keddi játéknapján otthon 4–2-re kikapott az így éllovassá előlépő Corona Brasov Wolvestól.

A vendégcsapat már a 11. percre kétgólos előnybe került, innen Benk Andrásék még egyenlítettek, de újabb találatokat már csak a brassóiak tudtak szerezni (2–4).

Az első három meccsét elveszítő Vasas már a 4. perc elején vezetést szerzett, és bár a gyergyóiak emberhátrányból hamar feleltek, fél percen belül Szalma Zsolt értékesítette a fórt (2–1). A második harmadban ugyanő növelte a házigazda előnyét, a 32. percben pedig már három volt közte, mivel Németh Árpád is eredményes volt. A záró játékrész előtt Shawn Ouellette-St. Amant is megszerezte a második gólját, de ezzel is csak kozmetikázni tudott a vendégcsapat (4–2).