Erste Liga: az FTC idegenben nyert az éllovas Gyergyói HK ellen

D. Á.D. Á.
2023.01.13. 20:01
Négyet lőtt idegenben a Fradi (Fotó: Gyergyói HK)
A jégkorong Erste Liga pénteki játéknapján a Ferencváros 4–2-e legyőzte idegenben a Gyergyói HK-t. A Corona Brasov 5–4-re nyert az Újpest ellen, míg a DEAC 7–4-es sikert aratott Csíkszeredában. A Budapest Jégkorong Akadémia 5–0-ra kiütötte a Dunaújvárost, a DVTK Jegesmedvék pedig 3–2-re felülkerekedtek a FEHA19 vendégeként.

Remekül jégkorongozott a Ferencváros a listavezető Gyergyói HK vendégeként – az első harmadban a zöld-fehérek két perc után előnyhöz jutottak, igaz, a 9. percben összejött az egyenlítés a hazaiaknak. Ezt követően viszont még háromszor volt eredményes a Fradi, 1–4 után pedig már csak a szépítésre futotta a Gyergyói HK-nak, amely a vereség ellenére továbbra is vezeti a tabellát.

Kísértetiesen hasonlóan indult a DEAC pénteki meccse Csíkszeredában, mint csütörtökön a Brassó elleni összecsapása. A debreceniek akkor az első harmadban 3–0-ra vezettek, ám végül 6–3-as vereséggel koriztak le a pályáról. Ezúttal csupán hét perc kellett a háromgólos előny megszerzéséhez, viszont a második harmad elején már döntetlen volt az állás. Az összeomlás most nem következett be, a következő három találatot ismét a DEAC szerezte – 3–6 után még egy gólváltást láthattunk, a vége így 7–4-es debreceni siker lett.

Fordulatos meccset vívott egymással a Brassó és az Újpest – a lilák korán vezettek, majd a hazaiak nyolc perc alatt fordítottak az első harmadban. A másodikban két-két gólt ütöttek a felek, az utolsó játékrész pedig 1–1-gyel ért véget – a Corona Brasov 5–4-re győzedelmeskedett.

A BJA HC esélyt sem adott a Dunaújvárosi Acélbikáknak – a vendégcsapat az első harmad végén jutott vezetéshez, majd a másodikban még három góllal biztosította be az előnyét. A második helyen álló gárda azért még 0–4-nél is szerzett egy találatot a hajrában, így a DAB nagyon csúnya, ötgólos verést kapott a fővárosiaktól.

A jóval esélytelenebbnek tartott FEHA19 1–0-ra vezetett az első harmad után a Diósgyőr ellen. A Jegesmedvéket ezzel a góllal csak felébresztették a hazaiak, hiszen a második harmadot 3–0-ra megnyerte a miskolci együttes. A meccs végén szépített a FEHA19, de az egyenlítés már nem jött össze.

JÉGKORONG
ERSTE LIGA

GYERGYÓI HK (romániai)–FTC-TELEKOM 2–4 (1–1, 0–1, 1–2)
Gyergyószentmiklós, 1250
néző. V: Rédai, Csata, Magyar Á. (romániaiak), Gheorghies (román).
GYERGYÓ: Rinne – Haaranen (1), Kozma Zs. / Fejes, Györfí / Imre, Saari – BODÓ 2, B. ORBÁN (2), Tranca / Sárpátki, Sylvestre (1), Vincze P. / Császár, Sándor-Székely, Szigeti / Bíró G., Silló, Tódor. Edző: Szilassy Zoltán
FTC: ARANY G. – Marva, SEREGÉLY MÁTÉ / Kucsma, Mesikämmen / Boros, Kärmeniemi – Kestilä 2, KREISZ B. (1), Tóth A. / Kulmala (1), NAGY G. 1, Turbucz (1) / Bán 1, Farkas L. (1), Tóth Gergő (1) / Kozma D. Edző: Fodor Szabolcs
Kapura lövések: 48–38. Gól – emberelőnyből: 9/1, ill. 3/0
Szilassy Zoltán: – Rengeteg helyzetünk maradt kihasználatlanul. A Fradi nagyon okosan bekkelte ki, amit ki kellett bekkelnie, jól tördelte a játékot, amikor vezetett. Azt leszámítva, hogy több gólt kellett volna lőniük, semmi rosszat nem tudok mondani a játékosaimról. Ez most így alakult. Egy-egy vereség jól is jön, sokat lehet belőle tanulni.
Fodor Szabolcs: – Kiemelkedő teljesítményre volt szükség a győzelemhez. Fegyelmezetten tartottuk magunkat a taktikához, kihasználtuk a lehetőségeinket.

SC CSÍKSZEREDA (romániai)–DEAC 4–7 (2–3, 1–1, 1–3)
Csíkszereda, 1950 néző. V: Csomortáni, Sikó, André, Bandi (romániaiak).
CSÍKSZEREDA: Adorján A. – Kubát, SCHAUS 1 (1) / Mikkola (1), Szeleznyov / Farkas T., Láday – Szkacskov (1), SOFRON 1 (1), Stach (1) / Becze T. 1, Krikunov (1), Milan 1 / Péter B., Részegh T., Rokaly Sz. / Vesely. Edző: Tom Coolen
DEAC: Hetényi Z. – Jakabfy (1), Zalamaj (1) / Bukor, Vokla (1) / Sándor B. 1, Szoszunov (1) – Dalecky 1, Mihalik A. 1, Spirko / Izacky 1, NOVOTNY 1 (2), Szmirnov 1 / Molnár D., Sági Martin, Versich (1) / Kozma F., Mazzag, Révész M. 1. Edző: György József
Kapura lövések: 47–33. Gól – emberelőnyből: 10/2, ill. 7/2
Tom Coolen: – Nem akarok kifogásokat keresni, de kilenc nap alatt a hatodik meccset játszottuk. Ez fizikailag nagyon megterhelő, egyszerűen kifogy az üzemanyag. A mérkőzés előtt nem látni a szikrát a játékosok szemében... Még az NHL-ben sem játszanak ilyen gyakran, így egyszerűen nincs elég energiájuk a srácoknak.
György József: – Ismét háromgólos előnybe kerültünk, de legutóbb hat háromra kikaptunk. Mondtam a fiúknak, remélem, nem lépünk kétszer ugyanabba a folyóba, és láthatóan tanultunk az előző esetből.

CORONA BRASOV (romániai)–UTE 5–4 (2–1, 2–2, 1–1)
Brassó, 1000 néző. V: Mihai, Radu, Filip, Stefan (románok).
BRASSÓ: Toth – BORISZENKO (2), Sweeney (1) / Garcia (1), O. Williams (1) / Bors, Clarke / Gajdó T. – Kóger D. (1), Schaber, VanWormer 1 (1) / Domingue, Gliga 1, VALCHAR 1 (2) / Gajdó B., SILLS 2, Szabó K. / Antal, Buda, R. Vasile. Edző: Dave MacQueen
UTE: Rajna – Balázsi, JEKUNEN / Kiss D., Pokornyi / Ph. Kiss 1, Tornyai – Benk, Kovács Alex, Pereszunko (1) / Kiss P. (1), Madácsi (1), SHIRLEY 1 (1) / Németh A. 1, Simon 1, Szabó Rácz / Balogh B., Lászlóffy, Nemes. Edző: Virág Csaba
Kapura lövések: 49–19. Gól – emberelőnyből: 5/2, ill. 3/1
Dave MacQueen: – Az első negyven percben mutatott játék egyáltalán nem tetszett. Az újpestiek jól mozgatták a korongot, sokszor bejátszották a támadóink mögé, csak a záró harmadra rendeztük a sorainkat.
Virág Csaba: – A csapat felének gyomorbántalmai voltak, így még inkább elégedett vagyok a mai teljesítménnyel. Küzdöttünk, és négy gólt is lőttünk a kiváló Brassónak.

DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK–BUDAPEST JÉGKORONG AKADÉMIA HC 0–5 (0–1, 0–3, 0–1)
Dunaújváros, 180 néző. V: Tóth Renátó, Pálkövi Zs., Váczi, Kocsány.
DAB: J. Järvinen – Brus, Léránt / Kmec, Svars / Varga A., Vas Márk / Horváth Á. – Mihálik, Strenk O., Szalma / Dézsi Bence, Niskanen, Ribcsik / Marosi, Somogyi B., Szabó Cs. Edző: Niko Eronen
BJA HC: FARKAS R. – Garát, Szabó B. (1) / K. Varga 1, TÓTH GERGELY 1 / Pozsgai (1) – Culigin, Galoha 1, Djumics / ELO 1 (1), VIIKILÄ (2), Schlekmann (1) / Tóth Richárd, Nagy K. 1, Szita / Ravasz (1), Weidemann (1), Ritter. Edző: Kangyal Balázs
Kapura lövések: 28–43. Gól – emberelőnyből: 3/0, ill. 4/2

FEHA19–DVTK JEGESMEDVÉK 2–3 (1–0, 0–3, 1–0)
Székesfehérvár, 192
néző. V: Haszonits, Timár, Mizsák, Muzsik.
FEHA19: Márkus – Mingazov, Racsinszkij / Csollák, DOLINAR 1 / Reiter A., Dobmayer / Dézsi Barnabás, Kóger B. – Cizas, Moksancev, Ambrus Cs. / Rétfalvi, Zohovs, KECELI-MÉSZÁROS (1) / Balasits 1, Dobos (1), Fekete A. / Mayer, Farkas László, Németh Z. Edző: Anatolij Bogdanov
DVTK: VORIS – Wehrs (1), ILVESSUO (1) / Kiss R., Vojtkó / Illés, Szirányi B. / Fazakas, Trozsák – Lövei, Blasko, Mattyasovszky / BERDNYIKOV 1, PÁTERKA 1 (1), Razumnjak / Galajda (1), Kulesov (1), Miskolczi / Vas J., Ritó 1, Farkas M. Edző: Tokaji Viktor
Kapura lövések: 50–30. Gól – emberelőnyből: 3/0, ill.1/0
Anatolij Bogdanov: – Talán a legjobb első harmadunkat játszottuk ebben a szezonban. A második játékrészben nem tartotta magát az összes játékos a játéktervhez, ezért kaptunk három gólt. A harmadik harmadban voltak lehetőségeink, hogy visszajöjjünk a mérkőzésbe, megszereztük a második találatunkat is, de ez ezúttal nem volt elég.
Tokaji Viktor: – Tudtuk, hogy az első húsz percet mindig megnyomja a Fehérvár, akkor nagyon okosan kell játszanunk, ez hellyel-közzel sikerült is. A második húsz perccel teljesen elégedettek lehetünk, akkor fordítottuk meg a találkozót. A harmadik játékrészben mintha hátradőltünk volna és túl sok teret adtunk a Fehérvárnak, csakúgy, mint az elején. Összességében boldogok vagyunk a három ponttal, pláne péntek tizenharmadikán.