EBEL: megvan a hetedik – az éllovast is megverte a Volán

2018.12.28. 21:12
Sille Timotej (jobbra) szerezte a Volán második gólját a Vienna Capitals ellen (Fotó: Facebook/Fehérvár AV19)
Megszerezte sorozatban a hetedik győzelmét a Fehérvár AV19 jégkorongcsapata az osztrák bajnokságban: a Volán ezúttal a listavezető Vienna Capitalst verte meg 5–2-re.

Dornbirn, Villach, Klagenfurt, Medvescak Zagreb, Innsbruck, Znojmo. A sor az éllovas Vienna Capitalsszal folytatódott, a Volán ugyanis újabb áldozatot szedett az EBEL-ben. A gól nélküli első harmad után a fehérváriak a második játékrész utolsó percében kétszer is bevették a bécsi kaput, majd a harmadik felvonás elején Erdély Csanád és Sarauer Andrew találataival négygólosra hízott a két csapat közti különbség.

A záró tíz percben a többet kísérletező (31–20) osztrákok feljöttek két gólra (4–2), ám az utolsó szót Sarauer mondta ki, aki kilenc másodperccel a vége előtt a saját harmadából ütött még egy gólt az üresen maradt vendégkapuba (5–2).

A fehérváriak összességében és hazai közönség előtt is a hetedik győzelmüket aratták sorozatban.

A Volán december 30-án a Linz ellen zárja az évet Székesfehérváron.

JÉGKORONG EBEL
FEHÉRVÁR AV19–VIENNA CAPITALS (osztrák) 5–2 (0–0, 2–0, 3–2)
Székesfehérvár, 3390
néző. V: Smetana, Siegel, Bärnthaler, Kaspar (osztrákok)
FEHÉRVÁR: CARRUTH – Harty, Szabó Dániel – CARUSO (1), MELAND – Stipsicz (1), Tikkanen – SILLE TIMOTEJ 1, Hári J. (2), KURALT 1 – Szabó K., Koskiranta (1), Sárpátki – Erdély Cs. 1, SARAUER 2 (1), Phillips – Szita (1), Reisz, Sofron (1). Edző: Hannu Järvenpää
VIENNA: Starkbaum – Wall, Clark – Fischer, Dorion – Peter, Mullen – Birnbaum – Hartl, Holzapfel 1, Tessier – DESOUSA 1, Wukowits, Schneider (1) – Romig, VAUSE, ROTTER (1) – Nödl, Nissner, Grosslercher. Edző: Dave Cameron
Kiállítások: 16, ill. 14 perc
Kapura lövések: 20–31
Hannu Järvenpää:
– A múltról felesleges gondolkodni, ezért sikersorozatunkkal sem foglalkoztunk a mérkőzés előtt. Mindkét csapat nagyon jól hokizott, kicsi volt a különbség és kevés a hely az alkotásra, de kiválóan védekeztünk, és Carruth remekelt a kapuban. Nekem ez a győzelem az egyik karácsonyi ajándékom a fiúktól. A Linznek remek csapata van, úgyhogy nem szabad arra gondolnunk, hogy milyen nagyszerű formában vagyunk, mert a következő is szoros meccs lesz.