EBEL: a Fehérvár idegenben győzte le a sereghajtót

H. D.H. D.
2019.12.13. 21:31
A Fehérvár idegenben győzte le a sereghajtó Dornbirnt (Fotó: Ecseri Zoltán, Hydro Fehérvár AV19/Facebook)
Az osztrák bázisú nemzetközi jégkorongbajnokság (EBEL) pénteki játéknapján a Hydro Fehérvár AV19 6–2-re nyert a sereghajtó Dornbirn Bulldogs otthonában.

A Fehérvár Facebook-oldalának beszámolója szerint a magyar csapat az első harmadban szerzett vezetést: Stipsicz Bence Andrew Sarauernek szánt passza közben egy hazai védő ütőjéről a saját kapujába pattant a korong. 0–1

A második harmad elején Erdély Csanád és Sarauer összjátéka végén utóbbi növelte a fehérváriak előnyét (0–2). Tíz perccel később Sarauer indítását követően Kóger Dániel köszönt be (0–3), nem sokkal később pedig Andrew Yogan egy kapusról kipattanó korongot küldött a kapuba. 0–4

A harmadik harmad elején szépített a Dornbirn, majd a 13. percben kettőre zárkózott (2–4). Ekkor azonban megrázta magát a Fehérvár, Kóger átadását követően Sarauer másodszor is betalált (2–5), aztán Stipsicz passza után Szita Donát is mattolta a kapust, így a magyar együttes 6–2-re nyert a sereghajtó otthonában.

JÉGKORONG EBEL
DORNBIRN BULLDOGS (osztrák)–HYDRO FEHÉRVÁR AV19 2–6 (0–1, 0–3, 2–2)
Dornbirn, 2010
néző. V: K. Nikolic, Stolc, Pardatscher, S. Tschrepitsch (osztrákok)
DORNBIRN: J. Järvenpää – Magnan (1), Ellerby – Vainonen, J. Subban (1) – Schnetzer, Vonbun – Körkkö 1, Tamminen (1), Romig – Bau Hansen 1, Rapuzzi, Macierzynski – Schwinger, Häussle (1), Pöschmann – Kutzer, Fröwis, Fässler. Edző: Kai Suikkanen
FEHÉRVÁR: KORNAKKER – Busenius, T. Campbell – Caruso, Tikkanen – STIPSICZ 1 (1), Szabó Dániel – Szita 1, Reisz, Sárpátki (1) – KÓGER D. 1 (2), SARAUER 2 (1), Erdély Cs. (1) – Mihály Ákos, Girard, Lehtonen – Yogan 1, Timmins (1), Kuralt (1). Edző: Hannu Järvenpää
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Kapura lövések: 27–19
Kai Suikkanen:
– Az eredmény pocsék. Az első harmadban nem játszottunk rosszul, a másodikban viszont katasztrofálisan, a harmadikban mégis majdnem visszajöttünk, csak nem tudtuk megszerezni a harmadik gólunkat, és az ellenfél ismét meglógott. Könnyű gólokat kapunk, ez a fő problémánk.
Hannu Järvenpää: – Az első harmadban nagyon jól ment a Dornbirn, szerencsés gólt szereztünk, és onnantól jobban hokiztunk, a nagy előnyünktől viszont szétszórttá váltunk. A pontoknak nyilván örülök. Kornakker Dani volt a legjobb játékosunk ma.