A női hokiválogatott új célja: az áprilisi vb!

2025.02.11. 18:22
Németh Anikó a németek elleni mérkőzésen (Fotó: MJSZ / Vörös Dávid)
Németh Anikó, az olimpiáról lemaradt magyar női jégkorong-válogatott kapusa szerint most már új cél lebeg a szemük előtt, mégpedig az áprilisi, csehországi elitvilágbajnokság.

A vasárnap zárult bremerhaveni ötkarikás selejtezőn a döntőnek beillő, németek elleni összecsapást 2–1-re elveszítő csapat alapembere a Facebook-oldalán azt írta, hogy most már a két hónap múlva esedékes vb-re figyelnek.

„A megtört álmok üvegszilánkok a szemhéjon, és mindig fáj, amikor becsukjuk a szemünket. Ez most nagyon fáj. Azonban egy összetört álom nem a vég, hanem egy új út kezdete. Most egy új célunk van, a 2025-ös női világbajnokság” – fogalmazott Németh Anikó, aki Bremerhavenben 66 lövésből 61-et hárított. Ez 92.42 százalékos teljesítmény, amelynél csak a német Sandra Abstreiter mutatója volt jobb (96.72).

A magyarok csütörtökön 3–1-re győzték le a szlovákokat, majd szombaton hosszabbítás után 3–2-re az osztrákokat, a vasárnapi záráson pedig drámai végjátékban kikaptak 2–1-re a németektől. Az utolsó lövésnél néhány tizedmásodperccel a lefújás után került a gólvonal mögé a korong, így elmaradt az egyenlítés.

A női válogatott fennállása során először jutott volna ki olimpiára.

A vb-t április 9. és 20. között Ceske Budejovicében rendezik. Pat Cortina szövetségi kapitány csapata április 10-én 15 órakor a svédekkel, 11-én ugyancsak délután 3-kor a japánokkal, 13-án 11 órakor a norvégokkal, 14-én 11 órakor pedig a németekkel találkozik. 

Az ötös csoport első három helyezettje a negyeddöntőbe jut, az utolsó kettő pedig kiesik a divízió I/A-ba.

Ebből a csoportból a svéd, a japán és a német együttes kijutott a milánói-cortinai olimpiára.

Legfrissebb hírek

A magyar hokiválogatott szövetségi kapitánya szerint jó irányba tart a csapat

Jégkorong
2026.04.30. 17:02

Delaney Collins: A szíve volt a csapat legnagyobb erőssége a világbajnokságon

Jégkorong
2026.04.20. 08:33

Odnoga Lotti: Aranyért jöttünk, de nem vagyok elégedetlen

Jégkorong
2026.04.19. 15:33

Női hoki-vb: a norvégok legyőzésével ezüstérmes lett a magyar válogatott

Jégkorong
2026.04.18. 20:25

Hátrányból felállva tartotta életben feljutási reményeit a magyar női jégkorong-válogatott

Jégkorong
2026.04.17. 18:18

Női hoki-vb: Kína kiesett, de legalább gólt szerzett

Jégkorong
2026.04.17. 15:27

Női jégkorong-vb: jön az olaszok elleni meccs, nem hibázhat a magyar válogatott

Jégkorong
2026.04.17. 08:30

Huszák Alexandra: Az olaszok ellen győzni kell!

Jégkorong
2026.04.15. 19:30
Ezek is érdekelhetik