Erste Liga: a DVTK 12 gólt ütve nyert a Fehérvár ellen

R. P.R. P.
2024.02.20. 21:07
Óriási győzelmet aratott a DVTK (Fotó: Nagy Gábor Sándor/DVTK Jegesmedvék)
A jégkorong Erste Liga keddi játéknapján a DVTK 12–3-ra legyőzte a FEHA19 együttesét. Valentyin Razumnjak három gólt szerzett, Szirányi Bence is betalált egyszer, de ő öt gólpasszt is adott.

Nem mindennapi meccset játszott egymással a ligautolsó FEHA19 és a középmezőnyhöz tartozó DVTK. Utóbbi az egész bajnoki évad legtöbb gólját ütötte egy meccsen, tizenkettőt, amely kettővel több, mint a Ferencváros által termelt tíz gól (10–2 a DEAC ellen) az első fordulóban.

Bár az első két játékrész még csak hét gólt hozott, az utolsó harmadban összesen nyolcszor találtak be a a csapatok, így alakult ki a vendégek 12–3-as sikere. Valentyin Razumnjak három gólt szerzett, Szirányi Bence pedig szintén betalált egyszer, de ő öt gólpasszt is adott.

Az FTC-Telekom klasszikus meccset nyert meg idegenben a DEAC ellen. A szoros csata végén, a zöld-fehérek 5–4-es vezetésénél a hazaiak lehozták a kapusukat, és ezt kihasználva, tíz másodperccel a vége előtt Josef Hrabal beütötte a vendégek hatodik, mindent eldöntő gólját.

JÉGKORONG
ERSTE LIGA
Debreceni EAC–FTC-Telekom 4–6 (2–2, 1–1, 1–3)
Debrecen, 364 néző. V: Németh M., Varjú, Vincze D., Kovács P.
DEAC: Hetényi Z. – Kloz, Dobmayer 1 / Mingazov (1), Usnyev (1) / Bukor, Krollis / Jakabfy S. 1, Jakabfy Cs. – Koblar, Novotny, Szmirnov / JELISZEJENKA 2, Kozma F., VASZILJEV (2) / Bucskin, Rétvalvi (1), Mihalik A. (1) / Molnár D., Mihalik G., Hári N. Edző: Vaszjunyin Artyom
FTC: Arany G. (Nagy Kristóf) – Marva, Roth / Seregély Máté (1), Crespi 1 / HRABAL 1 (1), Haranghy / Banga – Galajda, A. BRADY (2), KULMALA 3 / Nemec, Kestilä 1, Laporte (1) / Turbucz, Nagy G., Tóth Adrián / Y. Turcotte, Farkas S., Tóth Gergő. Edző: Fodor Szabolcs
Kapura lövések: 39–58. Emberelőny-kihasználás: 4/0, ill. 4/2
Vaszjunyin Artyom: – Az első harmadban kifejezetten jól játszottunk, de a másodikban sajnos szinte Hetényi Zoltánra hagytunk mindent. Az utolsó harmadban minden erőnkkel az egyenlítésért küzdöttünk, ami sajnos nem sikerült, az viszont megnyugtató, hogy a Ferencvárossal szemben végig éles, szoros meccset tudtunk vívni.
Fodor Szabolcs: – Az első harmad után a fiúk tudomására hoztam, hogy ez kevés lesz, és mi ennél sokkal többet tudunk. Szerencsére ez tudatosult mindenkiben, a második játékrészben már kifárasztottuk annyira Hetényit, hogy a harmadik harmadban már gólokra tudtuk váltani a fölényünket. Nagyon értékesnek tartom ezt a győzelmet, hiszen a Debrecen hazai pályán különösen veszélyes.

FEHA19–DVTK Jegesmedvék 3–12 (1–3, 1–2, 1–7)
Székesfehérvár, 205 néző. V: Máhr-Stumpf, Timár, Sábián, Szabó D.
FEHA19: Melnyicsuk – Racsinszkij, Bogesics (1) / Falus, Vokla / Kaszinszkij, Salamon / Csollák 1, Bajkó – NÉMETH Z. 2, Alapi (1), Farkas L. (2) / Zezelj, Ulamec, Blasko / Keceli-Mészáros, Dobos, Ambrus Cs. / Antonijevics, Fekete A., Dézsi. Edző: Anatolij Bogdanov
DVTK: Vosvrda – SZIRÁNYI 1 (5), SZATHMÁRY (4) / Vojtkó, Bean / Verveda, Skrabov / Szalay – Esteves 1 (2), Lövei 1 (1), Mattyasovszky 1 (1) / V. RAZUMNJAK 3 (1), Bartos (3), BERDNYIKOV 2 (1) / Vesey (1), Páterka, Kulesov / Farkas M. 1 (1), CSIKI 2, E. Razumnjak (1). Edző: Steve Kasper
Kapura lövések: 36–47. Emberelőny-kihasználás: 4/1, ill. 6/3
Anatolij Bogdanov: – A játékosaim csak testben voltak itt. A srácok ugyan korcsolyázgattak a jégen, de ezenkívül semmit sem csináltak. Hiányos a keretünk, három sorral játszottunk, de ez nem mentség a hozzáállásra. A harmadik harmad elfogadhatatlan volt, minden értékünkkel szembementünk.
Steve Kasper: – Az idény ezen szakaszában minden pont fontos és jól jön. A közelmúltban nehéz időszakon mentünk keresztül, aztán a hiányzóink visszatértek, és a csapatjátékunk is feljavult. Jó teljesítményt nyújtottunk, de nem szabad túlértékelni. Minden meccs egy esély, hogy jobbá váljunk, remélhetőleg most is tettünk egy lépést ebbe az irányba.

Budapest JAHC–Corona Brasov (romániai) 1–4 (0–2, 1–1, 0–1)
Vasas Jégcentrum, 225 néző. V: Soós, Tóth Renátó, Kis-Király, Muzsik.
BJA HC: Farkas R. – Szabó B. (1), Pozsgai / Dóczi, Tóth Gergely / Vorobjov, Teszlenko / Sági Martin – Culigin, Galoha, Keresztes / Mozer (1), Viikilä, SCHLEKMANN 1 / Tóth Richárd, Nagy Krisztián, Ritter / Ravasz, Weidemann, Molnár B. Edző: Kangyal Balázs
BRASSÓ: DUBEAU – PICHÉ (2), O. Williams (1) / Boriszenko, Lowney / Holwell, Bors – Kóger D., Schaber 1, VanWormer (1) / Valchar (1), Cornet, Blackwater 1 / Gajdó (1), SILLS 2, Zagidullin / R. Vasile, Rokaly-Boldizsár. Edző: Dave MacQueen
Kapura lövések: 36–32. Emberelőny-kihasználás: 3/0, ill. 2/0