Erste Liga: hosszabbításban nyert a Gyergyó a Budapest JAHC vendégeként

2023.11.24. 22:57
Fotó: Facebook/Gyergyói Hoki Klub
A tabella második helyén álló, címvédő Gyergyói HK nagy csatában, hosszabbítás után győzte le a vendéglátó Budapest JAHC együttesét a jégkorong Erste Liga alapszakaszának pénteki játéknapján.

A Ferencváros hazai jégen tízgólos összecsapáson nyert a Duanújváros ellen, míg a Corona Brasov a DEAC otthonában diadalmaskodott.

A játéknap negyedik meccsén a Csíkszereda idegenben verte 5–3-ra a FEHA19 csapatát.

JÉGKORONG
ERSTE LIGA
Debreceni EAC–Corona Brasov (romániai) 1–3 (0–0, 0–2, 1–1)
Debrecen, 351 néző. V: Varjú, Juhász, Dömötör, Vincze D.
DEAC: Hetényi – Mingazov, Dobmayer / Klos, Krollis / Jakabfy S., Bukor / Jakabfy Cs. – Bucskin, Novotny, Szmirnov (1) / Mihalik G., Hári N., Vasziljev (1) / Koblar, Molnár D. 1, Rétfalvi / Mihalik A., Kozma F., Mazzag. Edző: Artyom Vaszjunyin
BRASSÓ: DUBEAU – O. Williams (1), Piché / Boriszenko, Lowney / Bors, Holwell – VALCHAR 1 (2), CORNET (2), VANWORMER 2 / Kóger D., Sills, Zagidullin / Szabó K., Gajdó B., Rokaly-Boldizsár / Kovács M., Farkas T., R. Vasile. Edző: Dave MacQueen
Kapura lövések: 29–39. Emberelőny-kihasználás: 3/0, ill. 3/0

Berta Ákos (másodedző): – Nagyon jó ellenfelet fogadtunk, és pariban voltunk vele. A gólkülönbség abból adódott, hogy a kapunk előtt a brassóiak jobban reagáltak a helyzetekre. Nekünk is ugyanúgy megvoltak az ellenfél kapuja előtt a lehetőségeink, csak rendre elvesztettük a csatát. Tudom, néha fájdalmas ott keménykedni, ám aki ezt nem vállalja, nem nyerheti meg a meccset.
Dave MacQueen: – Minden mérkőzés nehéz a magyarországi túrákon, de a debreceniek különösen azok a pálya kis mérete miatt. Az észak-amerikai játékosaink ugyan szeretik, hiszen ilyenen tanultak meg hokizni, viszont a csapat felének nincs ínyére. Ezért nem volt zökkenőmentes a játékunk, főképp a semleges harmadban, azonban becsülettel mentünk előre, a kapu előtt élesek voltunk, ennek köszönhetjük a sikert.

FEHA19–SC Csíkszereda (romániai) 3–5 (0–0, 1–3, 2–2)
Székesfehérvár, 406 néző. V: Máhr-Stumpf, Tóth R., Gottlibet, Kovács P.
FEHA19: Márkus – Falus, Salamon (1) / Racsinszkij, Seregély Máté (1) / Kaszinszkij, Bajkó / Farkas T. – Zezelj, Dobos, Blasko / STRAZDINS 2 (1), Alapi, AMBRUS CS. (2) / Németh Z., Farkas L. (1), Nádor / Dézsi, Fekete 1, Blasits. Edző: Anatolij Bogdanov
CSÍKSZEREDA: Adorján – Kubát, Ferencz-Csibi (1) / RUTKOWSKI (2), Gecse / Salló, Láday – Reisz (1), PÉTER B. 1 (1), Részegh T. (1) / Becze T. 1, Milan, LEVIN 1 (2) / Sofron 1, Welsh 1, Brown / Szkacskov, Rokaly N., Fodor Cs. Edző: Václav Novák
Kapura lövések: 16–27. Emberelőny-kihasználás: 5/0, ill. 5/2. Fegyelmi büntetések: végleges kiállítás (Láday Tamás)

Anatolij Bogdanov: – Nem szereztünk pontot, végül is ez az, ami számít. Lassan kezdtünk, félénken, a nagy csapatok, nagy nevek ellen a mieink kicsit szoronganak. Lehetnénk bátrabbak, proaktívak a mérkőzéseink elején. Megszereztük a vezetést a második harmadban, de a padon úgy éreztem, nem lelkesedtünk tőle annyira, mint amennyire egy vezető góltól kellene. Aztán öt perc alatt hármat kaptunk, és csak szaladtunk az eredmény után. Jó ellenféllel találkoztunk, az edző szakmai munkája kezd beérni. Technikás, tapasztalt játékosai vannak. Sajnos az ötperces előnyünkben nem tudtunk betalálni, sőt, kaptunk egy gólt. Örülök annak, hogy a harmadik harmadban fáradtan sem adtuk fel, visszakapaszkodtunk, lőttünk, de kaptunk is két gólt. Ennek önbizalmat kell adnia. Nagy kihívások várnak ránk, készen kell állnunk.

Budapest JAHC–Gyergyói HK (romániai) 3–4 (2–0, 0–2, 1–1, 0–1) – hosszabbításban
Vasas Jégcsarnok, 583 néző. V: Babic, Rencz, Szabó D., Kis-Király.
BJA HC:
Farkas R. – Pozsgai, Szabó B. / Vorobjov (1), Tyeszlenko / K. Varga, Tóth Gergely / Dóczi – Schlekmann (1), Viikilä 1, Keresztes / MOZER (2), Galoha (1), Weidemann / Karppinen, Nagy Krisztián, Sági Martin / Ravasz, CULIGIN 2, Molnár B. Edző: Kangyal Balázs
GYERGYÓ: Mag – Haaranen, Jalonen 1 / Mesikämmen, FEJES 1 / Györfy, Imre / Kozma Zs. – B. Orbán (1), Császár (1), BODÓ 1 (1) / Vincze P., SYLVESTRE 1 (1), Sárpátki / Sándor-Székely, Silló, Szigeti / Bíró, Csiszer, Vincze G. Edző: Szilassy Zoltán
Kapura lövések: 36–44. Emberelőny-kihasználás: 3/0, ill. 4/0

Kangyal Balázs: – Lehetett volna ez könnyű meccs is, ha értékesítjük a helyzeteinket, és ezzel nyomást helyezünk az ellenfélre. Annak ittuk meg a levét, hogy egyesek nem képesek a csapatért dolgozni, és félretenni a saját egójukat. Ezért érdemeltünk vereséget. Csak azért voltunk közel a győzelemhez, mert a Gyergyó sem játszott jól.
Szilassy Zoltán: – Nagyon fontos győzelem volt. Újpesten kikaptunk, pedig kifejezetten jól játszottunk. Sérülések miatt a harmadik számú kapusunk szerepelt, és a meccs végén káprázatos védéseket mutatott be, büszke vagyok rá, és ő is büszke lehet magára. Kétgólos hátrányból felálltunk, nem játszottunk igazán jól, de megtaláltuk a győzelemhez vezető utat, rászolgáltunk a két pontra.

FTC-Telekom–Dunaújvárosi Acélbikák 7–3 (0–2, 4–0, 3–1)
Tüskecsarnok, 550néző.V:Soós, Korbuly, Kövesi, Gebei B.
FTC: Nagy Kristóf – Hrabal, Roth 1 / Boros, Crespi (1) / Bán (1), Kärmeniemi (1) / Tóth Gergő, Haranghy – NEMEC 2, A. BRADY 1 (3), LaPorte (2) / TURBUCZ 2, Kestilä, Kulmala (1) / Galajda 1, Nagy G. (1), Németh A. / Turcotte, Farkas S., Banga. Edző: Fodor Szabolcs
DAB: Tóth K. – Sziszak, Svars 1 / Blomberg, Ahonen / Varga A. 1, Maarnela / Léránt – Szalma, Nemes B., Dostálek / SILLANPÄÄ (2), Koskinen 1, ELOMAA (2) / Somogyi B., Lorraine, Ödman Hadzinikolic / Szabó Cs., Károly, Atamancsuk. Edző: Niko Eronen
Kapura lövések: 57–35. Emberelőny-kihasználás: 5/2, ill. 4/0

Fodor Szabolcs: – Az első harmad se nem úgy indult, se nem úgy fejeződött be, ahogy szerettük volna. A szünetben átbeszéltük a hibáinkat a srácokkal, megfogadták a tanácsainkat, és teljesen más arcát mutatta a csapat a folytatásban. Az utolsó negyven perc alapján nem fér kétség ahhoz, melyik a jobb csapat.
Niko Eronen: – Felkészítettük a játékosainkat a meccsre, ez látszódott is az első harmadban. A középső játékrésztől kezdve nagy nyomás alatt játszottunk, olyan helyeken adtuk el a korongokat, ahol nem lett volna szabad. Jól kezdtünk, sajnálom, hogy nem tudtuk végig irányítani a játékot. A Fradi jó csapat, és megérdemelte a három pontot, még akkor is, ha mi csalódottak vagyunk emiatt.