Jégkorong: jó emberelőnyös játékkal győzött a magyar női válogatott

2023.08.25. 18:19
Jó játékkal javított a magyar női jégkorong-válogatott (Fotó: Dömötör Csaba)
A magyar női jégkorong-válogatott három emberelőnyös góllal és Németh Anikó védéseivel 4–0-ra legyőzte a német csapatot a kloteni torna második, pénteki fordulójában.

A Pat Cortina szövetségi kapitány vezette alakulat – amely ebben az idényben a divízió 1/A világbajnokságon szerepel jövő áprilisban – csütörtökön 4–1-re kikapott az élvonalban érdekelt házigazda svájciaktól, míg a németek 1–0-s vereséget szenvedtek a franciáktól.

A találkozó rengeteg kiállítást hozott. Az első harmadban három-három kisbüntetést kapott mindkét együttes, a folytatásban 4–1 volt ebben a mutatóban a németek javára, csakhogy a 37. percben Metzler Regina az egyik fórban a korongot közelről bekotorta.

A záró felvonásban Pázmándi Zsófia egy szimpla és egy dupla előnyt értékesített, majd az első nap is beköszönő Garát-Gasparics Fanni – immár azonos létszámnál – újból eredményes volt.

Szombaton a szintén divízió 1/A-s Franciaország (15.30 óra) lesz az ellenfél.