Osztrák hokiliga: négy góllal kikapott a Fehérvár

K. B.K. B.
2021.12.17. 22:02
A Fehérvár nem bírt a Pustertal Wölfével (Fotó: Ecseri Zoltan)
A Hydro Fehérvár AV19 7–3-ra kikapott a Pustertal Wölfétől az osztrák élvonalbeli jégkorongliga alapszakaszának pénteki játéknapján.

A tabella 3. helyén álló fehérváriak a 11. pozícióban tanyázó olaszok otthonába utaztak, és nem kezdték jól a mérkőzést. A Pustertal Wölfe Armin Hofer révén a 11. percben megszerezte a vezetést (1–0). Az egyenlítés már az első játékrészben összejött, Tim Campbell lőtt gólt (1–1). A második harmad végén Johan Harju találatával ismét előnyhöz jutottak az olaszok, ám a Fehérvár Erdély Csanádnak hála bő másfél perccel később egalizált (2–2). A záró etap elején Greg Carey volt eredményes (3–2), de nem sokkal később jött Anze Kuralt, és 3–3-ra módosította az állást. A Pustertal Wölfe tovább hajtott, Harju másodszor is betalált (4–3), majd Max Gerlach, Jakob Stukel és Shane Hanna is gólt lőtt, ezzel kialakult 7–3-as hazai győzelem.