Jégkorong, EBEL: most nem sikerült Klagenfurt bevétele

2015.10.26. 19:48
A kék mezes Chris Francis két gólja nem volt elég a pontszerzéshez (Fotó: Koncz György – archív)
A Fehérvár AV19 4–2-re kikapott a Klagenfurt vendégeként az osztrák profi jégkorongbajnokság (EBEL) hétfői játéknapján.

A Volán már kétszer legyőzte a Klagenfurtot ebben az EBEL-szezonban – egyszer idegenben, még a nyitányon –, és egy emberhátrány kivédekezése után most is megszerezte a vezetést: támadóharmadbeli bulinyerés után Chris Francis fonákjáról nem túl erősen tartott a korong a kapu felé, de átcsúszott a gólvonalon (0–1).

Frank Banham kis híján növelte az előnyt, de a kapusvasról lecsorgó korongjából indított villámgyors akció végén az osztrákok ütöttek gólt Manuel Ganahl révén (1–1).

A magyar csapat emberelőnyös helyzethez jutott, de nem tudta kihasználni, és a kiegészülést Ganahl újabb góllal ünnepelte meg nem sokkal a mozgalmas első harmad végét jelző dudaszó előtt – a szünetre már a hazaiak vonultak előnnyel (2–1).

A második harmad gól nélkül pergett le – a Volán veszni hagyott egy emberelőnyt –, a harmadik periódus elején aztán jött megint Francis, és egyenlített (2–2). Kisvártatva emberelőnybe került a fehérvári csapat, de nemhogy a vezetés megszerzése nem sikerült – Patrick Harand révén a KAC emberhátrányos gólt szerzett! (3–2)

A Volán előtt újabb két emberfór nyitott lehetőséget, csakhogy ezúttal sem sikerült gólt szerezni, sőt az 54. percben a hazaiak növelték előnyüket – a már jelzett magyar kiállítás „előjátékaként” beküldött extra támadó, Oliver Setzinger küldte a pakkot a hálóba (4–2).

A kapura lövési kísérletek és a kiállítások tekintetében kiegyenlített mérkőzés volt, a lehetőségeivel picivel jobban gazdálkodó csapat győzött.

JÉGKORONG, EBEL, ALAPSZAKASZ
KLAGENFURT (osztrák)
FEHÉRVÁR AV19 4–2 (2–1, 0–0, 2–1)
Klagenfurt, 3468
néző. V: Siegel (osztrák), Zrnic (szlovén), Kaspar (osztrák), Rakovic (szlovén)
KLAGENFURT: Tuokkola – Strong, Popovic, Lundmark (1), Nordqvist, GANAHL 2 – T. Pöck, Desantis, Setzinger 1, Koch, M. Geier – Reichel, Schumnig, M. Pöck, Harand 1, Ban – Vallant, Kapstad, Hundertpfund (1), S. Geier (2). Edző: Doug Mason
FEHÉRVÁR:
Rajna – Szirányi B., Brocklehurst, Banham, Sarauer, Kóger D. – Orbán A., Varga A., Kinasewich, Sikorcin, Kovács Cs. – Wehrs, Martinelli, Sárpátki, FRANCIS 2, Connolly (2) – Vincze P., Benk, Nagy G. Edző: Rob Pallin
Rob Pallin:
– Mind emberek vagyunk, néha hibázunk, ez történt a mérkőzést eldöntő gól előtt is. Előnyben voltunk, a kapu mögül induló játékosom ütőjéről lecsúszott a korong, amit az ellenfél megkaparintott és kihasznált. Szerencsétlen hiba volt, bárkivel előfordulhat, ezért nem fogom keresztre feszíteni. Egyébként szoros meccs volt, de az emberelőnyös játékunk továbbra is akadozik, ezen mindenféleképpen javítanunk kell, méghozzá hamarjában, hiszen a hétvégén egymás után két meccs is vár ránk. Márpedig nekünk nagy szükségünk van a pontokra, így mindkét meccsen győzelmet várok el a csapattól.