Jégkorong-vb: szabálytalan orosz és kazah játékost tiltottak el
A minszki jégkorong-világbajnokságon szereplő két játékost – az orosz Vagyim Sipacsjovot és a kazah Fjodor Polisukot – is súlyos szabálytalanság miatt tiltotta el a nemzetközi szövetség (IIHF).
A szövetség honlapjának tájékoztatása szerint az orosz Vagyim Sipacsjov három találkozón nem léphet jégre, miután úgy ütközött a védekezésre képtelen Pekka Jormakkával, hogy a finn hokis agyrázkódást szenvedett. Sipacsjov már kihagyta az amerikaiak elleni hétfői találkozót, és nem léphet jégre a kazahok és a lettek ellen sem.
A kazah Fjodor Polisuk egy találkozót kénytelen kihagyni, mert magas bottal szándékosan megütötte a fehérorosz Szergej Koszcicint. Polisuk a keddi, lettek elleni összecsapáson nem szerepelhet.
Legfrissebb hírek

Jégkorong-vb: a mieink Düsseldorfban játszanak jövőre
Jégkorong
2026.06.05. 19:31

Finnország–Svájc döntőt rendeznek a jégkorong-vb-n
Jégkorong
2026.05.30. 22:34

Jégkorong-vb: Helsinki és Riga lesz a házigazda 2030-ban
Jégkorong
2026.05.29. 15:23

Jégkorong: Bartalis István túl van a műtéten
Jégkorong
2026.05.29. 14:30
Ezek is érdekelhetik




