A Volán a 90. mp-ben lőtt góllal nyert Innsbruckban

2012.12.28. 21:42
Egyetlen gólt is elég volt a Fehérvár szezonbeli tizenkilencedik sikeréhez (Fotó: NS-archív, Mirkó István)
Az osztrák élvonalbeli jégkorongbajnokság (EBEL) alapszakaszának 35. fordulójában a Sapa Fehérvár AV 19 egygólos győzelmet aratott a sereghajtó Innsbruck otthonában. A végeredmény már a 90. mp-ben kialakult.

1. harmad

A Ljubljanától hazai pályán elszenvedett két fájó vereség, és pont nélkül maradás után a Volán feltett javítási szándékkal lépett pályára a sereghajtó, a ligában szerény pofozógépként funkcionáló Innsbruck otthonában. Mikor, ha nem most? Ennek szellemében kezdődött a mérkőzés, amelyen Juraj Durco a 90. mp-ben vezetéshez juttatta a fehérváriakat. Jól van, megy ez, gondolhattuk, de sajnos a valóság mást mutatott: nem nagyon ment... Kiegyenlített mezőnyjátékot hozott a felvonás hátralévő része, gólt azonban már nem. Pedig a sorcserét elrontó vendégek kétperces emberhátránnyal megsegítették a házigazdákat, de utóbbiak nem tudtak élni a lehetőséggel (0–1).

2. harmad

A játék képe a második játékrészben sem változott sokat, a fehérváriak nem tudták érvényre juttatni papírforma erőfölényüket, és a gólkülönbség sem nőtt. Igaz, nem is csökkent: Bálizs Bence kapuja továbbra is érintetlen maradt. A harmad közepén előbb a fehérváriak, majd a házigazdák puskáztak el egy-egy fórt (0–1).

3. harmad

A harmadik felvonás innsbrucki emberelőnnyel vette kezdetét, amely mintegy meg is adta a játékrész alaphangulatát. Sikorcin Ladislav után Mihály Árpádnak, Pozsgai Tamásnak, majd Horváth Andrásnak is ki kellett ülnie a büntetőpadra, a Volán azonban sorra kibekkelte az emberhátrányokat. Igaz, Horváth kiállításánál 17 mp-ig éppen náluk volt a fór, így akkor a létszám csak egál lett. Ilyen leosztás mellett a fehérváriaknak más céljuk nem is lehetett, mint az eredmény megőrzése, amelynek sikerrel tettek eleget. Az osztrákok bő percre hiába hívták le a kapusukat (0–1).

Énekes Lajos másodedző a Volán-sikerről:

JÉGKORONG, EBEL, ALAPSZAKASZ, 35. FORDULÓ
TWK INNSBRUCK (osztrák)–SAPA FEHÉRVÁR AV 19 0–1 (0–1, 0–0, 0–0)
Innsbruck, 1800 néző. V: Graber, Potocan, Hofer, Hollenstein (mind osztrák)
INNSBRUCK: MACHREICH – Pittl, Insana, Fox, Bartlett, Höller – Switzer, Manavian, Echtler, F. Lemieux, Mössmer –Pedevilla, Stern, Hanschitz, McGregor, B. Schennach – Lindner, Hörtnagl, V. Schennach, Steinacher, Steiner
FEHÉRVÁR: BÁLIZS – SILLE, ORBÁN, Benk, Bailey, Magosi – PRATT, DURCO, Banham, Johansson, Kovács Cs. – HETÉNYI P., HORVÁTH A., Sofron, Vas M., Ladányi – POZSGAI, Mihály Á., Sikorcin, Metcalfe, Hajós
Gólok: 1:30: Durco (Pratt, Kovács Cs., 0–1)
Kiállítások: 4, ill. 12 perc
További eredmények: Villach–Dornbirn 6–2 (4–0, 1–1, 1–1), Salzburg–Medvescak Zagreb 1–0 (0–0, 0–0, 1–0), Graz–Vienna 3–2 – szétlövéssel (1–0, 0–2, 1–0, 0–0, 1–0), Olimpija Ljubljana–Znojmo 3–2 – szétlövéssel (0–1, 2–1, 0–0, 0–0, 1–0), Linz–Klagenfurt 8–2 (3–1, 4–1, 1–0)
1. Vienna 35 19 3 5 8 103–78 +25 49
2. Medvescak Zagreb 35 20 2 4 9 114–82 +32 48
3. Graz 35 17 4 5 9 117–103 +14 47
4. Villach 35 17 3 2 13 135–115 +20 42
5. Znojmo 35 16 2 5 12 125–112 +13 41
6. Linz 35 14 6 1 14 123–114 +9 41
7. SAPA Fehérvár AV19 35 16 3 3 13 110–104 +6 41
8. Klagenfurt 34 13 5 2 14 102–104 –2 38