Jégkorong, EBEL: söpréssel elődöntős a Vienna és a Ljubljana

2008.02.20. 23:15
Az Erste Bank liga, az osztrák élvonalbeli jégkorong-bajnokság három győzelemig tartó negyeddöntős párharcát söpréssel nyerte a Vienna Capitals és az Olimpija Ljubljana.
Az osztrákok az Innsbruck elleni harmadik összecsapást hazai pályán hosszabbításban nyerték 4-3-ra, míg a szlovének a Klagenfurt otthonában tudtak győzni, ugyancsak túlórában.A Salzburg viszont hiába volt a küszöbön, nem tudott belépni a négy közé: két vesztes találkozó után ugyanis a Villach lenullázta őket. Az esélyesebb Salzburg ettől függetlenül akár idegenben is bebiztosíthatja elődöntőbe jutását. A Linz lépéselőnybe került a Jesenice ellen, a párharc állása 2-1 az osztrákoknak. Eddig viszont mindhárom összecsapást a házigazdák nyerték, a negyedik felvonást Szlovéniában rendezik, nagyon kinéz az ötödik mérkőzés.