Idegenbeli 4-0-s győzelemmel zárta rossz sorozatát a Red Wings

2008.02.19. 07:37
Az NHL, az észak-amerikai jégkorong-bajnokság alapszakaszának 129. játéknapján a ligaelső Detroit Red Wings idegenben verte a Colorado Avalanche együttesét, így lezárta a hat mérkőzésre nyúló nyeretlenségi szériáját. Ugyancsak idegenben győzött a Phoenix Coyotes, amely szintén lenullázta pályaválasztó riválisát. A New Jersey Devils simán verte a Carolinát, a NY Islanders hazai környezetben 0-2-ről nyert meccset a San Jose ellen.
John Grahame (Carolina Hurricanes) védi Patrik Elias (New Jersey Devils, balra) lövését, de a lecsorgót Zach Parise (New Jersey Devils, középen) gólra váltotta
Imago
Imago

Az előző játéknapon a Colorado Chicagóban kapott ki (2-1), míg a Detroit Dallasban maradt alul (1-0). A kettő közül a Red Wings veresége volt a kellemetlenebb, mert amíg korábban 55 meccsen kaptak ki tízszer, addig ehhez az utóbbi hat mérkőzésen immár újabb ötöt tettek hozzá, és a hatodikat is elbukták, igaz azt csak a túlórában.

A 42. győzelmükhöz azonban kétség sem fért: már az első harmad végére kétgólos előnybe kerültek - 19:04-nél emberelőnyös gólt szereztek -, majd a második játékrész közepén Henrik Zetterberg 2:16 perc alatt duplázott - az első fórból lőtte -, így végleg eldőlt a találkozó.

Az összecsapáson Pavel Dacjuk is főszerepet vállalt, hiszen három gólnál is assziszttal jeleskedett, míg Chris Osgood 18 lövést védett, így pályafutása 47. kapott gólnélküli mérőzését tudta le. Rászolgált a győzelemre a vendégcsapat, hiszen negyven alkalommal veszélyeztették Jose Theodore kapuját, aki hiába volt csapata messze legjobbja a maga 36 védésével, négyszer tehetetlen volt.

A legrosszabbul Aaron Downey „viselte” a győzelmet, aki verekedés és az érte járó ötperces büntetést követően kétszer is beleszaladt egy 2+10 perces kiállításba. A detroitiak részéről vezéráldozattal is járt a győzelem: Nicklas Lidstrom még az első harmadban ütközött Ian Laperriere-rel, minek utána a svéd légiós a jégre került és csak segítséggel, bicegve tudta elhagyni a küzdőteret. A térdsérülést szenvedő klasszis már nem is tudott visszajönni a folyatásra.

Gyorsan egyértelműsítette győzelmi szándékát a Phoenix Los Angelesben, hiszen alig telt el öt perc a találkozóból, a házigazda Kings máris kétgólos hátrányba került. A mérkőzés a második harmad közepére el is dőlt: akkorra ugyanis a vendégek további két találattal toldották meg előnyüket. A Coyotes kapusa, Mikael Tellqvist 34 lövést védett, akinek ez volt pályafutása hatodik shutoutos mérkőzése és Ilja Brizgalov árnyékában élve a nyolcadik győztes meccse a szezonban.

A phoenixi győzelemmel szép jubileumhoz ért Wayne Gretzky, a Coyotes szakvezetője, akinek edzőként ez volt a századik bajnoki sikere. Mindezt épp volt klubja ellen könyvelhette el, amellyel szemben a Phoneix mérlege az idei szezonban 6-0. Radim Vrbata góllal és két gólpasszal vette ki a részét a sikerből.

Travis Zajac góllal és assziszttal vette ki a részét a Carolina ellen Devils-sikerből, így a Keleti főcsoport két meghatározó együttes közül a New Jersey már 34 győzelmet számlál, míg a Hurricanes 28. vereségét szenvedte el.

Már 2-0-ra vezetett a San Jose New Yorkban az Islanders vendégeként és nagyon úgy nézett ki, győzhet is. Addig ugyanis vérszegény támadójátékot produkáltak a vendéglátók: negyven perc alatt kilenc kapura lövés, mind sikertelen. A végére maradt azonban a csattanó, hiszen a kiegyenlített harmadik harmadban a házigazdák nyolc perc alatt háromszor is eredményesek voltak, így hozták az összecsapást.