Négy gólt lőve, a hosszabbításban nyert a New Jersey és a Phoenix

2008.02.05. 08:02
Az NHL, az észak-amerikai jégkorong-bajnokság alapszakaszának 115. játéknapján három összecsapást rendeztek. Ezek közül kettő 3-3-s hatvan percet követően csak a hosszabbításban dőlt el: a New Jersey Devils a Pittsburgh ellen otthon, a Phoenix a Colorado ellen idegenben tudott nyerni. Az Oilers Edmontonban ötöt vágva nullázta le a Calgaryt, a hazaiak kapujában Mathieu Garon 24 lövést védett.
Marty Reasoner (balra, Edmonton Oilers) takarítja el Craig Conroyt (középen) kapustársa, Curtis Joseph (jobbra, mindkettő Calgary Flames) elől
Reuters
Reuters

Tizenhat lövést, de gólt nem hozott a New Jersey-Pittsburgh összecsapás első harmada, amelyben ugyan a hazaiak voltak a kezdeményezőbbek, de a második felvonás közepére mégis a vendégek kerültek kétgólos előnybe. A hazaiak a játékrész utolsó percében csupán emberelőnyből tudtak szépíteni.

A Pingvinek a harmadik harmad elején ismét kétgólosra tudták növelni előnyüket, az Ördögök azonban az utolsó tíz perchez közelítve előbb ismét felzárkóztak egyre, majd újabb 1:44 perc elteltével már ki is egyenlítettek.

A túlórát azután gyorsan lerendezték a vendéglátók: Zach Parise már a 37. másodpercben gólt szerzett, nyert a hazai csapat.

Hasonlóan izgalmas körülmények között dőlt el a játéknap másik túlórás mérkőzése is, igaz a Colorado-Phoenix meccsen a forgatókönyv másként alakult.

Az első harmad végéhez közeledve a hazaiak emberelőnyből szereztek vezetést, de a felvonás utolsó percében a vendégek egy fórt kihasználva egyenlíteni tudtak.

A Phoenix a második harmad elején újabb gólt szerzett, így a vezetést is átvették a Prérifarkasok. Ekkor azonban ismét a hazaiaknak osztottak lapot: a Colorado a felvonás hajrához érve egyenlített, majd a záró rész közepén ismét előnyt szerzett.

A vendégek nyerőembere a cseh légiós, Radim Vrbata volt, aki előbb az 57. percben a hosszabbítást érő gólt szerezte, majd a 64. percben a túlórát és a mérkőzést is eldöntő találatot ért el.

Parázs mérkőzésen veszített a Calgary Edmontonban, amíg a hazaiak a gólokat ütötték, addig a vendégek csak a vendéglátókat. Az Oilers már az első harmadban kétgólos előnyre tett szert, amelyet a mérkőzés végéig három emberelőnyös szituációból szerzett találattal toldott meg.

A Flames játékosai nehezen viselték a megrázkódtatást, verekedésért öt ötperces kiállítást szedtek össze, Cory Sarich mindjárt kettőt is, de Eric Godard hét plusz húsz perc fegyelmije előtt is kalapot lehet emelni. Utóbbi két játékos esetében a törés a 48. perc elején következett be, amely után a bírók összesen tizennégy plusz húsz perc fegyelmivel büntették a Calgaryt. Utána már nem is volt semmi baj…

Az Edmonton 28 lövésből szerzett öt gólt, a Calgarynak 24 lövés sem volt elegendő egyetlen találathoz sem, igaz ebben nem kis része van a „shutoutos” Mathieu Garonnak.