Szoros mérkőzések, nehezen kiharcolt győzelmek a második körben

2007.04.29. 12:13
Kiegyenlített a Detroit Red Wings a San Jose Sharks ellen az észak amerikai profi jégkorong-bajnokság rájátszásának második fordulójában, miután hazai pályán 3-2-es diadalt aratott. A forgatókönyv hasonlóan alakul a New Jersey Devil – Ottawa Senators mérkőzésen, itt azonban a hazaiaknak keményebben meg kellett küzdeniük az egygólos győzelemért.
Martin Brodeurnak (New Jersey Devils) hasonló mutatványokra volt szüksége, hogy csapata győztesen kerüljön ki az összcsapásból

Pedig erősebben kezdett a hazai gárda a new jersey-i Continental Airlines Arenában, hiszen Brian Gionta és Szergej Brilin emberelőnyben szerzett góljaival már az első periódusban kétgólos vezetésre tettek szert a hazaiak.

Daniel Alfredsson aztán a második harmad ötödik percében szépített (ugyancsak emberelőnyből), mikor a hálóba juttatta Dany Heatley passzát.

A harmadik játékrész utolsó percében aztán Heatley maga egalizálta az eredményt, így jöhetett a hosszabbítás.

Az első nem vezetett eredményre, mind Ray Emery (Ottawa Senators), mind Martin Brodeur (New Jersey Devils) hálója érintetlen maradt.

A második hosszabbítás második percében aztán jött Jamie Langenbrunner, és értékesítette Travis Zajac átadását, így nem kevés izgalom után a hazaiak hagyhatták el győztesen a stadiont.

Az összecsapás harmadik és negyedik mérkőzésére ismét Ottawába költöznek a csapatok.

A mai játéknap másik mérkőzésén ugyanez az eredmény született, és az összetett állása is hasonlóan alakult.

Itt a vendég San Jose Sharks szerzett két gólt a mérkőzés elején: Jonathan Cheechoo már az első percben mattolta a 42 éves Dominik Haseket, majd négy perc elteltével Joe Thornton tette meg ugyanezt.

A periódus vége előtt Henrik Zetterberg ugyan még szépített, innentől kezdve azonban gólcsend következett egészen az utolsó harmad elejéig.

Ekkor Daniel Cleary egalizálta az eredményt, és másfél perccel az összecsapás vége előtt az orosz Pavel Datsyuk vágta be a győztes találatot.

A párharc állása így itt is 1-1, de az elkövetkezendő két meccsen már a San José Sharks gárdája lesz a vendéglátó.