Hejda és Puskarjov is meglőtte első NHL-gólját

2007.01.09. 09:13
Egyetlen mérkőzést rendeztek magyar idő szerint keddre virradóra az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) 94. játéknapján; ezen a találkozón az Edmonton hosszabbítás után 2-1-re győzött a Los Angeles Kings otthonában. Az Oilers játékosa, a cseh Jan Hejda megszerezte első gólját az NHL-ben.
Jan Hejda (balra) indul ünnepelni a csapattársaihoz, miután beütötte a győztes gólt a Los Angeles otthonában
Reuters
Reuters

Az észak-amerikai profi pályafutása tizennegyedik mérkőzését játszó, prágai születésű védő játékos ráadásul győztes találatot ütött, miután Ryan Smith remekül "centerezte be" neki a korongot a jobb oldali bedobókörből a ráadás második percének elején.

A kanadai együttes egymás után harmadszor játszott hosszabbításos mérkőzést, de most sikerült először győznie.

A mérkőzés első harmadában nem esett gól, de a második pariódus nyolcadik percében Jarret Stoll emberelőny helyzetben előnyhöz juttatta az edmontoniakat.

A harmadik játékrészben 5:49-nél járt az óra, amikor a Los Angeles-iek 21 éves orosz újonca, Konsztantyin Puskarjov egyenlített.

Érdekesség, hogy nemcsak Hejdának, hanem Puskarjovnak is ez volt az első gólja az NHL-ben, de utóbbinak csak három mérkőzés kellett hozzá.

A kapusok közül Dwayne Roloson, a vendég Oilers portása nyújtott jobb teljesítményt: ő 34 lövésből 33-at hárított, míg a Kings hálóját őrző Mathieu Garon 27 kísérletből kettőnél tehetetlen volt.

ÉSZAK-AMERIKAI PROFI JÉGKORONGLIGA (NHL)

ALAPSZAKASZ, A 94. JÁTÉKNAP MÉRKŐZÉSÉN:
Los Angeles Kings–Edmonton Oilers 1-2 (0-0, 0-1, 1-0, 0-1 – hosszabbítás után)
Gólszerzők: Puskarjov 45:49 (Visnovsky, Kopitar), ill. Stoll 27:17 (ee., Hemsky, Bergeron), Hejda 61:14 (Smyth, Horcoff)
Kapusok: D. Roloson 35/34, ill. M. Garon 29/27.