Ligue 1: tovább folytatja parádés sorozatát a Rennes

D. S. B.D. S. B.
2022.10.30. 16:59
Tovább folytatja remek sorozatát a Rennes (Fotó: Getty Images)<br />
Minden sorozatot figyelembe véve zsinórban tizennegyedik mérkőzésén őrizte meg veretlenségét a francia labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 13. fordulójában a Rennes, amely hazai pályán könnyedén győzött a Montpellier ellen. Az FTC Európa-ligás csoportellenfele, az AS Monaco tizenegyes hibázva is 2–0-ra nyert az utolsó helyezett Angers ellen, míg a Nantes a Clermont-nal, a Brest a Reimsszel osztozkodott a pontokon.

A legutóbbi tizenhárom mérkőzésén veretlen, s ezalatt kilenc győzelmet és négy döntetlent számláló Rennes tovább menetel, hiszen hazai pályán könnyedén győzte le a pocsék sorozatot futó, a legutóbbi négy találkozóját elveszítő Montpellier-t. A hazaiak a 15. percben bal oldali távoli szabadrúgás után Martin Terrier közeli fejesével szereztek vezetést (VIDEÓ ITT), melyet nyolc perccel később egy, az ellenfél térfelén szerzett labdát kihasználva Arnaud Kalimuendo révén dupláztak meg (VIDEÓ ITT).

Bár sokáig nem változott az eredmény, a 85. percben Amine Gouiri végleg lezárt minden kérdést, és a Rennes simán győzött 3–0-ra. VIDEÓ ITT

A Monaco az első félidőben megszerezhette volna a vezetést a tabella utolsó helyén álló Angers ellen, de az FTC ellen betaláló Wissam Ben Yedder kihagyta tizenegyesét. Igaz, a fordulást követően szűk tíz perc elteltével Vanderson beadása után Breel Embolo révén már előnybe kerültek a hercegségbeliek. VIDEÓ ITT!

Egy kis stat: a Monaco támadója, Wissam Ben Yedder legutóbbi 36 tizenegyeséből kilencet is kihagyott. Ennél többet senki sem hibázott a topligákban, amióta az Opta gyűjti a statisztikákat.

Aztán a 70. percben Alekszandr Golovin lőtt bombagólt a vendégek kapujába, beállítva a kétgólos hazai sikert. VIDEÓ ITT!

Az idény egyik legnagyobb meglepetését okozó, s 5–2–5-ös mérleggel álló Clermont az 54. percben szerzett vezetést a bukdácsoló Nantes vendégeként Neto Borges révén, de a hazaiak Mostafa Mohamed góljával 1–1-es döntetlenre mentették a találkozót.

A Brest és a Reims mérkőzése kevés helyzetet hozott, gólt viszont nem.

A legutóbbi nyolc meccsén veretlen, de hat győzelme mellett elmúlt két mérkőzésén döntetlent játszó Lorient már a 18. percben megszerezte a vezetést a Nice ellen, amikor bal oldali szöglet után Dango Ouattara a vendégkapuba fejelt (VIDEÓ ITT). A nizzaiak a 61. percben Juszef Atal egyéni akció után szerzett góljával egyenlítettek (VIDEÓ ITT), majd nyolc perccel később Gaëtan Laborde védőkön megpattanó lövésével fordítottak (VIDEÓ ITT) is. 1–2

FRANCIA LIGUE 1
13. FORDULÓ
Monaco–Angers 2–0
(Embolo 54., Golovin 70.)
Nantes–Clermont 1–1 (Mostafa Mohamed 73., ill. Borges 54.)
Brest–Reims 0–0
Rennes–Montpellier 3–0 (Terrier 15., Kalimuendo 23., Gouiri 85.)
Lorient–Nice 1–2 (Ouattara 18., ill. Atal 61., Laborde 69.)
KÉSŐBB
20.45: Lyon–Lille

KORÁBBAN
Auxerre–Ajaccio 1–0 (Szahi 8.)
Kiállítva: Niang (59.), ill. Avinel (62.)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Lens–Toulouse 3–0 (Openda 60., 86., 90+2.)
SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
PSG–Troyes 4–3 (Soler 24., Messi 55., Neymar 62., Mbappé 77. – 11-esből, ill. Mama Baldé 3., 53., Palaversa 88.)
Strasbourg–Marseille 2–2 (Mothiba 76., Gameiro 90+3., ill. B. Dieng 8., I. Kaboré 35.)