Ligue 1: ötöt vágott a Reims; otthon kapott ki a Nice

2022.02.06. 16:55
Kiütéses győzelmet aratott a Reims (Fotó: AFP)
A Reims 5–0-ra legyőzte a Bordeaux-t, míg a Nice otthon szenvedett vereséget a Clermont-tól a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Ligue 1) 23. fordulójának vasárnapi játéknapján.

Hiába volt többet a labda a Lensnál, kaput eltaláló lövés nélkül zárta a meccset. Mi több, összesen csak három ilyen kísérletet jegyezhettünk fel a mérkőzésen, viszont ezekből kettő gól is született.

A 43. percben Sambou Soumano szerzett vezetést a Lorient-nak, a 76. percbenIbrahima Koné is bevette a vendégek kapuját, így alakult ki a 2–0-s végeredmény.

A vasárnapi játéknap eddigi legnagyobb kiütése a Reims nevéhez fűződik, amely ötöt vágott a Bordeaux-nak. A 40. percben született meg a találkozó első gólja, a 72. percben, 4–0-nál megfogyatkoztak a vendégek. A csereként pályára lépő Marshall Munetsi két gólig jutott.

Meglepetésnek számít a Nice hazai botlása is, hiszen az ezüstéremért küzdő nizzaiak otthon kaptak ki a tabella alsó felébe tartozó Clermont-tól (0–1).

FRANCIA LIGUE 1
23. FORDULÓ
Nice–Clermont 0–1 (Rashani 77.)
Reims–Bordeaux 5–0 (Ekitike 40., Munetsi 46., 77., Matusiwa 59., Faes 63.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Saint-Étienne–Montpellier 3–1 (Hamouma 82., Nordin 90., Hazri 90+2., ill. Wahi 11.)
Monaco–Lyon 2–0 (Jean Lucas 2., Ben Yedder 27.)