Ligue 1: Messi hatalmas gólt lőtt, tizedszer bajnok a PSG

2022.04.23. 22:51
Messi hatalmas gólt lőtt, tizedszer bajnok a PSG (Fotó: AFP)
A Paris Saint-Germain 1–1-es döntetlent játszott a Lensszal a francia labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 34. fordulójában, ezzel az Olympique Marseille 16 pontos hátrányba került, és már nem érheti be a riválisát, amely így hazai közönség előtt zsebelte be a 10. bajnoki címét.

A Paris Saint-Germain játékosai tudták, ha legalább döntetlenig jutnak a Lens ellen, akkor hazai környezetben ünnepelhetik a klub 10. bajnoki címét.

Próbálkoztak is szép számmal a párizsiak, de támadásaik egészen a 68. percig nem vezettek eredményre – ekkor Lionel Messi – jó 25 méterről – hatalmas gólt akasztott.

Az argentin világklasszis mindössze a negyedik bajnoki találatát jegyezte a jelenleg futó kiírásban.

A 88. percben ugyan kiegyenlített a Lens, de a PSG-nek ez is belefért, megnyerte a bajnokságot, és beérte a rekordbajnok Saint-Étienne-t.

FRANCIA LIGUE 1
34. FORDULÓ

PSG–Lens 1–1 (Messi 68., ill. C. Jean 88.)
Kiállítva: Danso (57., Lens)
Saint-Étienne–Monaco 1–4 (Kazri 42., ill. Ben Yedder 23., Volland 25., Kolodziejczak 61. – öngól, Boadu 77.)
Lyon–Montpellier 5–2
(M. Dembélé 26., Thiago Mendes 43., Aouar 63., 90+3., Toko Ekambi 68., ill. Wahi 45+1., Savanier 45+3. – 11-esből)