Ligue 1: győzött a Brest, a Rennes és a Reims

K. B.K. B.
2021.11.28. 16:59
Jérémy Le Douaron két góljával fordított, és nyert a Brest (Fotó: AFP)
Vasárnap, a francia első osztályú labdarúgó-bajnokság 15. fordulójában a Brest 2–1-re legyőzte a Bordeaux-t, a Rennes 2–0-ra nyert a Lorient ellen, a Monaco 1–1-es döntetlent játszott a Strasbourggal, míg a Reims 1–0-s sikert ért el a Clermont-tal szemben.

A Bordeaux kezdett jobban hazai pályán, Stian Gregersen góljával 1–0-s előnnyel vonulhatott a szünetre. Ám a folytatásban a Brest dominált, Jérémy Le Douaron a 60. és a 66. percben is betalált, és ezzel kialakította a 2–1-es végeredményt.

Megérdemelt győzelmet aratott a Lorient otthonában a Rennes, amely a találkozó utolsó negyedórájában két perc alatt két gólt szerzett, így 2–0-s sikernek örülhetett.

A Monaco hiába jutott előnyhöz Wissam Ben Yedder révén az első félidő végén, Ludovic Ajorque a 47. percben egyenlített. A folytatásban a Monaco és a Strasbourg sem szerzett gólt, így be kellett érnie az 1–1-es döntetlennel, és az ezzel járó egy ponttal.

Egészen a 91. percig kellett várni, hogy eldőljön a Reims és a Clermont összecsapása, ám ekkor érkezettGhislain Konan, és 1–0-ra megnyerte a találkozót a hazaiaknak.

FRANCIA LIGUE 1
15. FORDULÓ
Bordeaux–Brest 1–2
(Gregersen 43., ill. Le Douaron 60., 66.)
Lorient–Rennes 0–2 (Laborde 76., Doku 78.)
Monaco–Strasbourg 1–1 (Ben Yedder 45+1. – 11-esből, ill. Ajorgue 47. – 11-esből)
Reims–Clermont 1–0 (Konan 90+1.)