Ligue 1: emberhátrányban szerzett pontot a Monaco, otthon botlott az OM

SZ. R.SZ. R.
2022.02.20. 22:47
Nem bírt egymással az AS Monaco és a Bordeaux (Fotó: AFP)
Korán hátrányba került és megfogyatkozott a pályán a Monaco, mégis 1–1-es döntetlent játszott a sereghajtó Bordeaux-val a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 25. fordulójában.

A hercegségbeli együttes már a 22. percben hátrányba került Rémi Oudin gólja után, 12 perccel később pedig Aurélien Tchouaméni kiállításával már emberhátrányban is voltak a vendégek. A Bordeaux ennek ellenére nem tudott fölénybe kerülni, kiegyenlített volt a játék, majd a 67. percben Marcelo öngóljával egyenlíteni tudott a Monaco. Újabb találat már nem született a hátralévő időben, így 1–1-es döntetlennel zártak a csapatok.

A forduló záró mérkőzésén az Olympique Marseille a kiesés ellen küzdő Clermont-tfogadta. A fölényben játszó házigazda már a 13. percben hátrányba került Mohamed Bayo gólját követően, és hiába támadott többet ellenfelénél az egész találkozón, a 84. percben Jim Allevinah megadta neki a kegyelemdöfést.0–2

FRANCIA LIGUE 1
25. FORDULÓ
Bordeaux–Monaco 1–1
(Oudin 22., ill. Marcelo 67. – öngól)
Olympique Marseille–Clermont 0–2 (M. Bayo 13., Allevinah 84.)

KORÁBBAN
Nice–Angers 1–0 (Kluivert 19.)
Lorient–Montpellier 0–1
(Savanier 56.)
Reims–Brest 1–1 (Faes 4., ill. Satriano 34.)
Rennes–Troyes 4–1 (Guirassy 14., 20., Terrier 75., Laborde 86., ill. Ugbo 39.)
Saint-Étienne–Strasbourg 2–2 (Budebuz 4., Hazri 34., ill. H. Diallo 21., Perrin 30.)
Szombaton

Nantes–PSG 3–1 (Kolo Muani 3., Merlin 15., Blas 45+6. – 11-esből, ill. Neymar 47.)
Lens–Lyon 1–1 (Clauss 13., ill. Kadewere 43.)