Ligue 1: idegenben nyert a Montpellier, otthon a Rennes

SZ. R.SZ. R.
2022.02.20. 17:04
Savanier volt a Montpellier nyerőembere (Fotó: AFP)
Szoros mérkőzésen 1–0-ra győzte le idegenben a Montpellier a Lorient-t a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 25. fordulójában. A Rennes hazai környezetben 4–1-re kiütötte a Troyes-t.

A Montpellier mindent eldöntő találatát a Lorient ellen az 56. percben szerezte meg Téji Savanier, aki legutóbb az Angers elleni bajnokin volt eredményes még a 19. fordulóban.

A Rennes nyerőembere Serhou Guirassy volt, aki 20 perc alatt duplázni tudott a Troyes ellen, amely hiába szépített Ike Ugbo révén, a hazaiak részéről még Martin Terrier és Gaetan Laborde is betalált, beállítva a 4–1-es végeredményt.

A Strasbourg 2–2-es döntetlent játszott az idényben eddig gyengélkedő Saint-Étienne otthonában. A házigazda már a negyedik percben előnybe került, de két gyors góllal a 30. percben már a vendégek vezettek. Négy perccel később azonban ismét egyenlő volt az állás, ami már a végeredményt jelentette.

A Reims már a negyedik percben megszerezte a vezetést a Brest ellen, majd még a félidő vége előtt 1–1-re módosult az állás. A fordulás után nem sokkal, az 53. percben a vendégeknél Youcef Belaili kihagyott egy büntetőt, míg hazai oldalról 15 perccel a rendes játékidő vége előtt Mitchell van Bergen gólját érvénytelenítették les miatt a VAR segítségével – maradt az 1–1.

FRANCIA LIGUE 1
25. FORDULÓ
Lorient–Montpellier 0–1
(Savanier 56.)
Reims–Brest 1–1 (Faes 4., ill. Satriano 34.)
Rennes–Troyes 4–1 (Guirassy 14., 20., Terrier 75., Laborde 86., ill. Ugbo 39.)
Saint-Étienne–Strasbourg 2–2 (Budebuz 4., Hazri 34., ill. H. Diallo 21., Perrin 30.)
Bordeaux–Monaco 1–1 (Oudin 22., ill. Marcelo 67. – öngól)
Olympique Marseille–Clermont 1–1
(M. Bayo 13., Allevinah 84.)

KORÁBBAN
Nice–Angers 1–0 (Kluivert 19.)
Szombaton

Nantes–PSG 3–1 (Kolo Muani 3., Merlin 15., Blas 45+6. – 11-esből, ill. Neymar 47.)
Lens–Lyon 1–1 (Clauss 13., ill. Kadewere 43.)