Ligue 1: a Rennes kiütötte a St.-Étienne-t, a Lyon újabb pontokat bukott

H. Á./K. T. I.H. Á./K. T. I.
2021.12.05. 23:16
Háromszor örülhetett Terrier (jobbra) (Fotó: AFP)
Martin Terrier mesterhármast, a Rennes pedig öt gólt lőtt a hazai pályán játszó Saint-Étienne ellen a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 17. fordulójában.

A Rennes hivatalosan a 22. percben szerzett vezetést, ám Martin Terrier első találatát csak hosszas videózás után ítélte meg Thomas Leonard játékvezető. A 24 éves csatár második góljánál aztán már nem volt szükség videózásra, csak jó adag szerencsére. Amint az alábbi videón is látható Terrier szép cselek után pocsék lövést eresztett meg, aztán viszont a második gólpasszát jegyző Lovro Majer beadása után sarokkal juttatta a labdát a gólvonal mögé.

A szünet előtt Yann Maconról pattant saját kapujába egy nem túl acélos lövés, majd a fordulás után mindössze három perccel Terrier végleg lezárta a maradék kérdéseket is a meccs győztesét illetően, amikor teljessé tette mesterhármasát – ismét Majer jegyezte a gólpasszt. Az 5–0-s vendégsikert jelentő végeredményt a csereként két perccel korábban beálló Chimuanya Ugochukwu állította be 83. percben.

A Monaco a Metz ellen szerzett négyet, a Nice a Strasbourgtól kapott háromgólos pofont, míg a Lyon a Bordeux otthonában szórt el újabb fontos pontokat – utóbbi két csapat egyaránt az alsóházban tanyázik.

FRANCIA LIGUE 1
17. FORDULÓ
Saint-Étienne–Rennes 0–5
(Terrier 22., 28., 48., Y. Macon – öngól 45., Ugochukwu 83.)
Lorient–Nantes
0–1 (Cyprien 83.)
Monaco–Metz 4
–0 (S. Diop 2., Volland 44., Gelson Martins 57., Ben Yedder 87.)
Montpellier–Clermont 1–0 (Wahi 28.)
Reims–Angers 1–2 (Ekitike 59. – 11-esből, ill. Boufal 49. – 11-esből, Fulgini 75.)
Nice–Strasbourg 0–3 (Ajorque 21., H. Diallo 81., Thomasson 84.)
Bordeaux–Lyon 2–2 (Gusto 38. – öngól, Elis 58., ill Denayer 29., T. Mendes 41.)

SZOMBATI EREDMÉNYEK
Lens–PSG 1–1 (Fofana 62., ill. Wijnaldum 90+2.)
Olympique Marseille–Brest 1–2 (Gerson 29., ill. Faivre 53. – 11-esből, Honorat 70.)
Lille–Troyes 2–1 (J. David 48., Giraudon 85. – öngól, ill. Dingomé 6.)

1. Paris SG 17 13 3 1 36–16 +20 42
2. Rennes 17 9 4 4 32–14 +18 31
3. Marseille 16 8 5 3 23–14 +9 29
4. Nice 17 8 4 5 25–15 +10 27
5. Lens 17 7 6 4 30–23 +7 27
6. Strasbourg 17 7 5 5 34–22 +12 26
7. Monaco 17 7 5 5 27–20 +7 26