Ligue 1: a PSG kiütéses sikerrel távozott a Lille otthonából

B. A.B. A.
2022.02.06. 22:39
Kylian Mbappé és Lionel Messi is bevette a Lille kapuját (Fotó: AFP)
A PSG 5–1-re legyőzte a Lille-t a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 23. fordulójának vasárnapi játéknapján.

Korán, már a 10. percben megszerezte a vezetést a párizsi együttes, igaz ehhez kellett a hazaiak kapusának, Ivo Grbicnek az óriási hibája: a horvát futballista ügyetlenül ért hozzá Nuno Mendes beadásához, az érkező Danilo Pereiraköszönte szépen a lehetőséget, és közelről a kapuba lőtt (0–1).

A Lille-nek erre még volt válasza, az ötös előtt álló Sven Botman földről felpattanó lövését Gianluigi Donnarumma csak beljebb segíteni tudta (1–1).

Sokat nem kellett várni a vendégek válaszára, Mauricio Pochettino csapata néhány perc leforgása alatt kétszer betalált: előbb Presnel Kimpembe talált be egy szöglet után – Grbic ezúttal sem volt a helyzet magaslatán –, majd Lionel Messi emelte át okosan a hazaiak kapusát (1–3).

A 2022-ben először betaláló, összességében a második francia bajnoki gólját jegyző argentin klasszis közel járt az újabb találathoz az első félidő hajrájában, ám remek szabadrúgása után a labda visszapattant a lécről a mezőnybe.

A fordulás után tovább nőtt a PSG fölénye, így nem volt meglepő, hogy érkeztek az újabb gólok: Danilo Pereira átlövése utat talált a jobb alsóba, míg Kylian Mbappé nagyszerűen kilőtte a bal felső sarkot, beállítva a végeredményt (1–5).

FRANCIA LIGUE 1
23. FORDULÓ
Lille–PSG 1–5 (Botman 28., ill. Danilo Pereira 10., 51., Kimpembe 32., Messi 38., Mbappé 67.)
Korábban
Nice–Clermont 0–1 (Rashani 77.)
Reims–Bordeaux 5–0 (Ekitike 40., Munetsi 46., 77., Matusiwa 59., Faes 63.)

Szombat
Saint-Étienne–Montpellier 3–1 (Hamouma 82., Nordin 90., Hazri 90+2., ill. Wahi 11.)
Monaco–Lyon 2–0 (Jean Lucas 2., Ben Yedder 27.)