Ligue 1: a PSG hozta a kötelezőt a Troyes ellen

D. S. B.D. S. B.
2023.05.07. 22:38
Kylian Mbappé 24. gólját szerezte ebben az idényben (Fotó: Getty Images)
A két hétre felfüggesztett Lionel Messi és a sérült Neymar nélkül is simán nyert 3–1-re a Troyes vendégeként a Paris Saint-Germain a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 34. fordulójának vasárnap esti mérkőzésén.

A tabella első helyén álló Paris Saint-Germain a két hétre felfüggesztett Lionel Messi és a sérült Neymar nélkül is óriási mezőnyfölényben játszott az utolsó előtti, legutóbbi 16 bajnokiján nyeretlen Troyes vendégeként.

Ezt pedig hamar, már a nyolcadik percben kihasználták a fővárosiak, amikor jobb oldali beadás után a keresztlécen megpattanó labda épp Kylian Mbappé elé került, aki közelről nem hibázott (VIDEÓ ITT). Ugyanakkor hiába volt 15 kapura lövése (ebből hat kaput eltaláló kísérlete) a PSG-nek, a szünetig nem tudta növelni előnyét.

De ami késett, nem múlott, az 59. percben Vitinha révén megduplázta előnyét a vendégcsapat (VIDEÓ ITT).

A hajrában aztán felpörögtek az események, a Troyes a 83. percben szinte a semmiből szépített Xavier Chavalerin góljával (VIDEÓ ITT), de a PSG nem sokkal később Fabián Ruiz révén válaszolt (VIDEÓ ITT), és 3–1-es sikert aratott, újabb lépést téve 11. bajnoki címe felé, amellyel a holtversenyben rekordbajnok St.-Étienne-t megelőzve lenne egyedüli csúcstartó.

Mbappé mostani találatával már 24 gólnál jár a Ligue 1 mostani idényében, ezzel holtversenyben a góllövőlista élén áll a Montpellier ellen mesternégyesig jutó Alexandre Lacazette-tel.

FRANCIA LIGUE 1
34. FORDULÓ
Troyes–PSG 1–3
(Chavalerin 83., ill. Mbappé 8., Vitinha 59., F. Ruiz 86.)

KORÁBBAN
Lyon–Montpellier 5–4 (Lacazette 31., 60., 82., 90+10. – a negyediket 11-esből, Lovren 70., ill. Wahi 40., 41., 53., 55. – a harmadikat 11-esből)
Angers–Monaco 1–2 (Sima 64., ill. Golovin 45., Boadu 60.)
Ajaccio–Toulouse 0–0
Auxerre–Clermont 1–1