Ez mi volt?! Hétgólos őrületet nyert meg a Lyon a Brest ellen

2024.04.14. 23:21
Maitland-Niles (elöl) szerezte a győztes gólt (Fotó: AFP)
A francia futballélvonal 29. fordulójának vasárnapi utolsó mérkőzése elképesztő második félidőt hozott: hat gól mellett a Lyon a 105. percben, a második félidőt követő ráadás 15. percében szerzett büntetőgóllal győzött 4–3-ra a bajnoki második Brest ellen.

A találkozó úgy indult, mint bármely más futballmérkőzés: a Lyon az első félidő közepén fölényben is játszott, megérdemelten szerezte is meg a vezetést. Az igazi felhajtás a második félidőben vette kezdetét, amikor a vendég Brest hét perc alatt háromszor is beköszönt – a vendégek második és harmadik gólját szerző Romain Del Castillo az elsőnél még gólpasszt adott. Hiába vezettek azonban a vendégek 3–1-re 20 perccel a rendes játékidő vége előtt, a 80. percre már ismét egyenlőt mutatott az eredményjelző (Alexandre Lacazette gólja után Nicolás Tagliafico egyenlített), ám az argentin világbajnok védő, Tagliafico hat perccel később már nem volt a pályán, Pierre Lees-Melouval együtt piros lapot kapott, mehetett zuhanyozni.

Így lemaradt arról, hogy a játékvezető összesen nyolc perc hosszabbítást jelzett, majd végül dupla ennyit hosszabbított, és a ráadás 15. percében befújt egy büntetőt a hazaiaknak. Amelyet Ainsley Maitland-Niles váltott gólra, ezzel pedig a Lyon megnyerte a hétgólos őrületet – de a második Brest továbbra is küzdhet a bajnoki ezüstért a Monacóval.

FRANCIA LIGUE 1
29. FORDULÓ
Lyon–Brest 4–3 (Tolisso 18., Lacazette 70., Tagliafico 79., Maitland-Niles 90+15. – 11-esből, ill. Mounie 60., Del Castillo 64., 67.)
Le Havre–Nantes 0–1 (Bamba 90+3.)
Clermont–Montpellier 1–1 (Muhammed Cham 45+4. – 11-esből, ill. T. Coulibay 56.)

SZERDA
19.00: Lorient–PSG
19.00: Monaco–Lille
21.00: O. Marseille–Nice
KORÁBBAN
Metz–Lens 2–1 (Mikautadze 34., 45+2., ill. Sotoca 13. – 11-esből)
Strasbourg–Reims 3–1 (Gameiro 44. – 11-esből, A. Sylla 50., M. Dion 90+2., ill. Nakamura 7.)
Kiállítva: A. Koné (40+7., Reims)
Rennes–Toulouse 1–2 (Doué 20., ill. Cásseres Jr. 22., M. Diarra 32.)