Ligue 1: két villámgyors ellencsapás döntötte el a francia klasszikust a PSG javára

KORMANIK ZSOLTKORMANIK ZSOLT
2024.03.31. 22:49
Vitinha (jobbról a második) szerezte a PSG első gólját (Fotó: AFP)
A Paris Saint-Germain nyerte meg a francia klasszikust: a párizsiak 2–0-ra győztek az Olympique Marseille vendégeként a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 27. fordulójának vasárnap késő esti mérkőzésén.

A Marseille csak a hetedik helyen várta a PSG-t, de ez a párosítás minden körülmények között klasszikus a francia futballban. Ha esik, ha fúj – írhatjuk, és ezzel a vasárnap esti mérkőzést kísérő időjárásról is jelentettünk. Talán a csúszós talaj is szerepet játszott abban, hogy az OM, bár enyhe fölényben játszott az első félidőben, a támadás végi pontatlanságok miatt nem tudta megszerezni a vezetést.

A létszám tekintetében viszont előnybe került az OM: a 40. percben Benoit Bastien játékvezető elsőre nem ítélte súlyosnak Lucas Beraldo szabálytalanságát, csakhogy a VAR-szoba kirendelte őt a képernyő elé, és a látottak hatására végül kiállította a brazilt, aki utolsó emberként lökte el Pierre-Emerick Aubameyangot.

Hiába azonban az emberfór, a második félidő elején egy hazai labdavesztésből kontrázott a párizsi csapat, és a gyors akció végén Vitinha a jobb alsó sarokba lőtt, 0–1. VIDEÓ ITT!

Az OM – amelynek védelmét a gól előtti percekben megbontotta Chancel Mbemba sérülése – heves támadásokkal válaszolt, Jordan Veretout egy kipattanóból a hálóba is bombázott, ám Luis Henrique lesen ácsorgott Gianluigi Donnarumma előtt, ezért szabadrúgás következett kifelé.

Luis Enrique ezúttal sem hagyta, hogy Kylian Mbappé végigjátssza a mérkőzést, a 65. percben lecserélte a nyáron minden bizonnyal távozó világbajnokot – és a húzás bejött, amihez azonban kellett az is, hogy Donnarumma több kisebb-nagyobb védéssel megakadályozza a hazai egyenlítést.

A 85. percben, OM-szöglet után újra PSG-ellencsapás bontakozott, Asraf Hakimi indította Marco Asensiót, ő keresztpasszal kiszolgálta a vele együtt becserélt, Mbappét váltó Goncalo Ramost, aki megkereste a legjobbnak vélt lövőpozíciót, majd laposan a kapuba helyezett, 0–2. VIDEÓ ITT!

Donnarummának a hátralévő időben is akadt munkája, el is végezte, így a PSG 2–0-s győzelemmel erősítette meg pozícióját a tabella élén.

Az OM (nyolc győzelem és öt döntetlen után) először vesztett el hazai mérkőzést ebben a bajnoki kiírásban.

FRANCIA LIGUE 1
27. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések
Olympique Marseille–PSG 0–2 (Vitinha 53., Goncalo Ramos 85.)
Kiállítva: Beraldo (40., PSG)
KORÁBBAN
Lorient–Brest 0–1 (Del Castillo 86.)
Kiállítva: B. Brahimi (90+6., Brest)
Clermont–Toulouse 0–3 (Sierro 8., 79. – az elsőt 11-esből, Dallinga 73.)
Le Havre–Montpellier 0–2 (Ferri 72., Jullien 80.)
Nice–Nantes 1–2 (Moffi 72. – 11-esből, ill. Abline 19., Mosztafa Mohamed 76. – 11-esből)
Strasbourg–Rennes 2–0 (Senaya 71., Sebas 73.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Metz–Monaco 2–5 (P. Diallo 78., I. Sané 84., ill. Minamino 4., Akliouche 10., Vanderson 16., Balogun 76., 88.)
Lyon–Reims 1–1 (Nuamah 65., ill. Okumu 55.)