Ligue 1: Mbappé elképesztő gólt lőtt, de így is kikapott otthon a PSG

K. Zs.K. Zs.
2023.04.30. 19:03
Kylian Mbappé és csapata kellemetlen vereséget szenvedett a fehér mezes Lorient-tól (Fotó: AFP)
Meglepetés a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 33. fordulójának vasárnapi játéknapján: a Paris Saint-Germain – a 20. perctől emberhátrányban játszva – hazai pályán 3–1-re kikapott a másfél hónapja nyeretlen Lorient-tól. A Marseille élt a lehetőséggel, és az Auxerre elleni 2–1-es győzelemmel ötpontnyira megközelítette a párizsi csapatot. A Rennes 4–2-re legyőzte az Angers-t, ezzel közelebb nyomult az európai kupás helyekhez, míg a messze leszakadva utolsó vendégek idény végi kiesése a vereséggel hivatalossá vált.

PSG–LORIENT 1–3

Kylian Mbappé a bemelegítés közben fájlalta a térdét, bement az öltözőbe, de végül vállalta a játékot, hamarosan egy különleges „akció” főszereplője volt, csakhogy ezzel együtt az első félidő egyértelműen a vendégeké volt.

Kezdődött azzal, hogy a 15. percben a Lorient megszerezte a vezetést: Gédéon Kalulu és Romain Faivre összjátéka után utóbbi középre passzolt, és Enzo Le Fée közelről a léc alá lőtt, 0–1. VIDEÓ ITT!

Egy kis stat: ez volt egyhuzamban a nyolcadik olyan hazai bajnokijuk a párizsiaknak, amelyiken gólt kaptak; 1989 óta ez a leghosszabb ilyen sorozatuk. (Opta)

Asraf Hakimi már az 5. percben kapott egy sárga lapot, egy elkésett mozdulatából taposás és újabb sárga lap következett a 20. percben – onnantól emberhátárnyban játszott a PSG. VIDEÓ ITT!

A 29. percben jött Kylian Mbappé nagy pillanata: a vendégek kapusa azt hitte, csapata szabadrúgással jön kifelé, azonban a játékvezető ilyesmit nem jelzett, a párizsi csatár eszmélt, megfordult és lecsapott Yvon Mvogo maga elé dobott labdájára, majd a dermedten álló vendégjátékosok tekintetétől kísérve az üres kapuba lőtt, 1–1. VIDEÓ ITT!

De nem maradt döntetlen az állás a szünetre: a 39. percben megint Faivre indult meg a jobb oldalon, faképnél hagyta Verrattit, majd Juan Bernatot, középre játszott Danilo Pereira lába között, és Darlin Yongwa közelről a kapuba pofozta a labdát, 1–2. VIDEÓ ITT!

A párizsiakat füttyszó kísérte az öltözőbe, de a második félidőre visszatérve sem lettek élénkebbek, nem voltak képesek kreativitással ellensúlyozni a létszámhátrányukat.

Aztán a végjátékban újra a Lorient szerzett gólokat: a csereként beálló Bamba Dieng első találatáról a VAR még kimutatta, hogy lesről született, két perccel később azonban már nem volt menekvés – Marco Verratti labdaeladása után Dieng a félpályáról egyedül vezette kapura a labdát, első kísérletét még visszaverte az 50. PSG-meccsén védő Gianluigi Donnarumma, az ismétlést azonban már nem, 1–3. VIDEÓ ITT!

MARSEILLE–AUXERRE 2–1

A PSG otthoni veresége megteremtette a lehetőséget az OM-nek, hogy ötpontnyira felzárkózzon. Támadott is a Marseille a késő esti mérkőzésen, ám az első félidőbeli 13 lövéséből egy sem találta el a kaput, ezzel szemben odaát Birama Touré fantasztikus kapáslövésével megszerezte a vezetést az Auxerre-nek, 0–1. VIDEÓ ITT!

Sokáig a második félidő sem hozott változást, aztán a játékrész hajrájához közeledve – immár a becserélt Dimitri Payettel és Mattéo Guendouzival a soraiban – pillanatok alatt fordított az OM: a 75. percben Cengiz Ünder bombázott a jobbösszekötő helyéről a hosszú sarokba (1–1, VIDEÓ ITT!), két perccel később pedig Alexis Sánchez ugrott ki a leshatárról ugyancsak a jobb oldalon, és a kapus lába között belőtte a hazaiak győztes gólját, 2–1. VIDEÓ ITT!

Az OM nyolc forduló óta veretlen, és ötpontnyira megközelítette az éllovas PSG-t, míg a bennmaradásért harcoló Auxerre négyfordulónyi sikerszéria (három győzelem, egy döntetlen) után szenvedett vereséget.

Az Angers öngólja utáni pillanat (Fotó: AFP)

RENNES–ANGERS 4–2

Az Angers szépen helytállt Rennes-ben, a meccs első góljával vezetett, sőt a saját térfele közepéről figyelmetlenül hazaadó Cédric Hountondji lélekromboló öngólja (VIDEÓ ITT!) után is képes volt egyenlíteni, de végül pont nélkül maradt, és ezzel pecsét került a kiesésére.

Még Jérémy Doku első gólja után is a kapuba talált a vendégcsapat, csakhogy a VAR-szoba kiszúrt egy kezezést, így maradt a 3–2 – és Doku a végjátékban még eggyel megtoldotta a hazai termést.

CLERMONT–REIMS 1–0

Grejohn Kyei már a 2. percben megszerezte a vezetést a hazaiaknak, akik végig veszélyesebben futballoztak, kapufájuk is volt Mehdi Zeffan révén, és sorozatban az ötödik bajnoki meccsüket megnyerve megelőzték vasárnapi riválisukat.

TROYES–NICE 0–1

Alig kezdődött el a mérkőzés, és Hisam Budaui a tizenhatos előteréből máris a jobb alsóba vágta a vendégek vezető gólját – mint utóbb kiderült, ezzel döntött is a pontok sorsáról. A Nice három vereség után nyert – a sikerhez kellettek Kasper Schmeichel kapus hajrábeli bravúrjai is –, a másodosztály felé sodródó Troyes 16 forduló óta nem győzött. A GÓL VIDEÓN ITT!

FRANCIA LIGUE 1
33. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések
PSG–Lorient 1–3 (Mbappé 29., ill. Le Fée 15., Yongwa 39., B. Dieng 89.)
Kiállítva: Hakimi (20., PSG)
Olympique Marseille–Auxerre 2–1 (C. Ünder 75., A. Sánchez 77., ill. B. Touré 33.)
Clermont–Reims 1–0
(Kyei 4.)
Kiállítva: Wieteska (80., Clermont)
Rennes–Angers 4–2 (Gouiri 25., Hountondji 35. – öngól, Doku 54., 85., ill. Bentaleb 19. – 11-esből, Niane 42.)
Troyes–Nice 0–1 (Budaui 2.)