A svédek kaput eltaláló lövés nélkül is 1–1-re végeztek az írekkel

2016.06.13. 17:50
A labdarúgó Európa-bajnokság E-csoportjának nyitó mérkőzésen hiába szerzett vezetést Wes Hoolahan remek góljával Írország, Ciaran Clark öngólja után 1–1-re végzett Svédországgal.

A svédeknek nem volt kaput eltaláló lövése, de az írek besegítettek (Fotó: Action Images)

LABDARÚGÓ EURÓPA-BAJNOKSÁG
E-CSOPORT, 1. FORDULÓ
ÍRORSZÁG–SVÉDORSZÁG 1–1 (0–0)
Saint-Denis,
Stade de France, 73 419 néző. Vezette: Mazsics (szerb)
ÍRORSZÁG: Randolph – Coleman, O'Shea, Clark, Brady – McCarthy (McGeady, 85.), Whelan, Walters (McClean, 63.), Hoolahan (Keane, 78.), Hendrick – Long. Szövetségi kapitány: Martin O'Neill
SVÉDORSZÁG: Isaksson – Lustig (Johansson, a szünetben), M. Olsson, Granqvist, Lindelöf – S. Larsson, Lewicki (Ekdal, 86.), Källström, Forsberg – Berg (Guidetti, 59.), Ibrahimovic. Szövetségi kapitány: Erik Hamrén
Gólszerző:
Hoolahan (48.), ill. Clark (71. – öngól)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

KÉSŐBB
21.00: Belgium–Olaszország

A mérkőzés előtt Zlatan Ibrahimovictól várták leginkább a varázslatot a szurkolók, ehhez képest a svéd klasszis gyakorlatilag eltüntette magát a pályáról az első félidőben.

Nem úgy az íreket, akik hamar nyomatékosították, hogy nem az áldozati bárány szerepét kívánják betölteni. A 10. percben Hendrick lövésénél Isakssonnak kellett résen lennie, majd O'Shea-nek már csak az üres kapuba kellett volna helyeznie, ha nem marad le egy kicsit a labdáról.

Fél órához érve még jobban felpörögtek az írek, Brady 18 méterről kevéssel a léc fölé lőtt, Hendrick pedig 22 méterről telibe lőtte azt, fájdalom, ezért sem járt gól.

A fordulást követően aztán megszületett a megérdemelt ír gól, Coleman jobb oldali beadását követően egy pattanás után, dropból Hoolahan nagyszerűen tüzelte a labdát a bal alsó sarokba. 1–0

Ez végre ébresztőül hatott a svédekre, akik rögvest ritmust váltottak, és Randolph reflexének köszönhetően nem született öngól (még...), majd Forsberg ismétlése nem talált kaput.

Ibrahimovicék egyre aktívabbá váltak, de a klasszis csatárnak csak nem akart összejönni a gól – úgyhogy segítséget kapott az ellenféltől: bal oldali beadását Clark a saját kapujába fejelte – öngól! 1–1

A hátralévő időben mindkét félnek volt lehetősége, de újabb gólt egyik (ír) játékos sem tudott szerezni, mindkét csapat egy ponttal gazdagodott.