Eb 2016: az oroszok vereséggel „hangoltak” a mieink ellen

2014.11.15. 19:54
Oroszország 1–0-s vereséget szenvedett Bécsben, ezzel elvesztette veretlenségét a 2016-os franciaországi Európa-bajnokság selejtezőjében. Ausztria győzelmével veretlenül vezeti a G-csoportot. Moldova és Liechtenstein története során először találkozott egymással, azon a mérkőzésen is egyetlen gól döntött. Montenegró hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott Svédországgal.

MONTENEGRÓ–SVÉDORSZÁGMONTENEGRÓ–SVÉDORSZÁG

Nagyon hamar megszerezte a vezetést a svéd válogatott. Ki más, mint Zlatan Ibrahimovic lett volna eredményes? A svéd támadó ezúttal egy elé pattanó labdára csapott le, s közelről a léc alá pöccintette. 0–1

A második félidőben nagyot küzdöttek a montenegróiak, több helyzetet is kialakítottak, de a 73. percben majdnem végleg elúszott a meccs a számukra: Ibrahimovic szabadrúgásból a kapufát találta el.

Ezután nem sokkal Marko Basa bevetődve próbált gólt szerezni a másik oldalon, de két méterről az üres kapu fölé pörgette a labdát. Úgy tűnt, el van átkozva a montenegrói csapat, de Stevan Jovetics aztán pontot mentett a hazaiaknak.

A 78. percben Vladimir Jovovics remekül húzta be a labdát két védő közé, akik csak szabálytalanul tudták megállítani a tizenhatoson belül. A megítélt büntetőt pedig Jovetics értékesítette – higgadtan lőtte a labdát a jobb alsóba, Andreas Isaksson hiába érezte az irányt. 1–1

Igazságos döntetlen született.

KORÁBBAN

Ausztria és Oroszország a Szovjetunió felbomlása óta harmadik alkalommal lépett pályára egymás ellen, most először tétmérkőzésen. Ausztria a két korábbi mérkőzésen nyeretlen maradt és nem talált a kapuba, ezúttal a csereként pályára lépő Rubin Okotie második félidőben szerzett találata a győzelmet jelentette a David Alabát sérülés miatt nélkülöző osztrákoknak.

A hazaiak öt, a vendégek egyetlen alkalommal találták el a kaput, így igazságos eredmény született.

Ausztria az Eb-selejtezőben negyedik mérkőzésén megszerzett harmadik győzelmével megerősítette vezető helyét a G-csoport élén, az oroszok első vereségüket szenvedték el, viszont már három kör óta nyeretlenek.

Oroszország november 18-án, kedden Budapesten, a Ferencváros stadionjában lép pályára a magyar válogatott ellen.

A csoport másik 18 órakor kezdődő összecsapásán az eddig nyeretlen Moldova a szintén győzelem nélkül álló Liechtensteint fogadta.

A két nemzet először nézett egymással farkasszemet felnőttválogatott mérkőzésen. Ez a találkozó sem bővelkedett gólokban, a három pont sorsát a vendégek csapatkapitánya, Franz Burgmeier döntötte el 74. percben elért góljával.

Liechtenstein 2011 júniusa (idegenben 2004 októbere) után tudott ismét tétmérkőzést nyerni, akkor Litvánia volt az „áldozat”, szintén Eb-selejtezőn.

EB 2016, SELEJTEZŐ
G-CSOPORT, 4. FORDULÓ

Montenegró–Svédország 1–1 (0–1)
Podgorica
, Podgorica Stadion. V: Collum (skót)
MONTENEGRÓ: M. Bozsovics – Szavics, Basza, Tomasevics, Volkov – Jovovics, Zvertovics, Vukcsevics, V. Bozsovics – Jovetics, Damjanovics (Beciraj, 67.). Szövetségi kapitány: Branko Brnovics
SVÉDORSZÁG: Isaksson – Lustig (Wendt, a szünetben), Granqvist, Antonsson, Bengtsson, Ekdal, Källström, Durmaz – Forsberg (Larsson, 63.), Ibrahimovic, Zengin (Kiese Thelin, 86.). Szövetségi kapitány: Erik Hemrén
G: Jovetics (80. – 11-esből), ill. Ibrahimovic (9.)

Ausztria–Oroszország 1–0 (0–0)
Bécs, Ernst Happel Stadion. V: Atkinson (angol)